Latvijas izrāžu skate

Latvijas izrāžu skate ir festivāls, kuru 2003. gadā aizsāka organizēt Latvijas Jaunā teātra institūts ar mērķi ārvalstu profesionāļiem izrādīt aktuālākās valsts un neatkarīgo teātru un producentu veidotās izrādes.

Tiešsaistes platforma live.theatre.lv veidota, pateicoties Latvijas Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Kultūrelpa” atbalstam.

2022. gadā no 2. līdz 5. novembrim norisinājās “Skates akadēmija”, kuras mērķis bija sniegt Latvijas teātra nozares profesionāļiem papildu iespējas realizēt savus skatuves mākslas darbus starptautiskā līmenī, tādējādi veicinot Latvijas skatuves mākslas profesionāļu atpazīstamību ārpus Latvijas robežām un veidojot jaunas savstarpējās sadarbības modeļus. Piesaistot pieredzējušus skatuves mākslas kuratorus un producentus no vairākām Eiropas valstīm – Laia Montoija (aģentūras TINA AGENCY izplatīšanas aģente un producente, Spānija/Vācija), Romāns Pavlovskis (teātra TR Warszawa programmas direktors, Polija), Jūlija Asperska (Tanzmesse NRW kuratore, Polija) un Beka Bergere (biedrības “Latvijas Jaunā teātra institūts” radošā direktore un dramaturģe, Latvija) –, “Skates akadēmija” iepazīstināja tās dalībniekus ar nozīmīgākajiem starptautiskajiem skatuves mākslas tīkliem, projektiem, starptautiskās teātra vides tendencēm, kā arī sniedza iemaņas efektīvai skatuves mākslas darba prezentēšanai, prioritāšu noteikšanai un sadarbības partneru meklēšanai. “Skates akadēmijas” īstenošana šajā gadā nodrošinās dalībnieku pilnvērtīgu sagatavotību 2023. gada Latvijas Izrāžu skatei un nākamajā gadā paralēli notiekošajam Baltijas Drāmas forumam. Paredzam, ka abu notikumu līdzāspastāvēšana radīs lielāku rezonansi starptautiskajā skatuves mākslas vidē.

Īpaši skatei veidots speciālizdevums angļu valodā “Specifically Latvian Vol. 6”, kas atspoguļo Latvijas skatuves mākslas aktualitātes un padziļināti iepazīstina ar Latvijas teātra un dejas māksliniekiem, oriģināldramaturģiju, aktuālajiem teātra procesiem un mākslinieciskajām tendencēm

Rīkotājs: Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar teātriem un teātru producentiem Latvijā.