Teātra veidotāja Beguma Erčijasa tiekas ar Latvijas meža pazinējiemNo 8. līdz 15. augustam Latvijas Jaunā teātra institūts nodrošināja māksliniecisku rezidenci teātra veidotājai Begumai Erčijasai (Begüm Erciyas) (Turcija/Beļģija), lai sagatavotu jauniestudējumu “Forest Silent Gathering”.

Pirmizrāde notiks 2022. gada aprīlī Antverpenē, kā daļa no starptautiskā mākslas centra “deSingel” programmas. Izpētes laikā Beguma klātienē intervēja meža stāstu zinātājus (ornitologu Viesturs Ķerus, folkloras pētnieci Sanitu Reinsoni) un ierakstīja dažādu meža biotopu skaņas. Šobrīd notiek skaņas pēcapstrāde, kurā LJTI palīdz ar tulkojumiem un materiālu un arhīvu saskaņošanu (piemēram, Daiņa Īvāna runu Baltijas ceļa laikā).

“ACT: māksla, klimats un pārmaiņas” ir Eiropas līmeņa sadarbības projekts, kura uzmanības centrā ir ekoloģija, klimats un sociālās pārmaiņas. Klimata krīzes, masveida izmiršanas un augošas nevienlīdzības laikā projekta partneri strādā kopā ar māksliniekiem, zinātniekiem un aktīvistiem, lai meklētu cerību, apvienotu plašu globālo perspektīvu ar specifiskām lokālajām iespējām un aicinātu rīkoties. “ACT” tīklojumā darbojas 10 partneri no 10 Eiropas valstīm. Papildu info: artclimatetransition.eu

  Atpakaļ