Noktirne ReikjavikāPēc pirmizrādēm Londonā un Rīgā, izrāde “Noktirne” ceļo uz Reikjaviku, kur tā tiks adaptēta Islandes galvaspilsētas apstākļiem un izrādīta festivāla Spectacular programmā 15. novembrī.

“Noktirne” ir latviešu vadošās dokumentālā teātra un kino režisores Kristas Burānes, britu režisora un publicista Endija Fīlda un viņu domubiedru – latviešu scenogrāfes Ievas Kauliņas un zviedru horeogrāfa Ērika Ēriksona veidota izrāde, kas aizved skatītāju pilsētas neredzamajā un nepieradinātajā daļā, mainot ierasto skatiena fokusu un kustību trajektoriju. Izrāde sākas līdz ar saulrietu un turpinās līdz vēlai naktij, kad tumsa kļūst par fonu pilsētas nakts dziesmai, kurā skaļi ieskanas dabas un dzīvnieku balsis. Reizē izrāde un fizisks ceļojums, “Noktirne” notiek robežzonā, kur cilvēka radītais sastopas ar dabisko, un uzdod jautājumu par to līdzāspastāvēšanas nosacījumiem.

Reikjavikas izrādē piedalīsies vietējie izpildītāji Rosa Omarsdotira, Klāvs Liepiņš, Inga Hulda Hakonardotira, Daniela Ēriksone.

Informācija un biļetes šeit

Islandē Krista Burāne piedalīsies arī festivāla rīkotā simopzijā A Spectacular Symposium 15. novembrī.

“Noktirnes” izrāde Reikjavikā ir daļa no starptautiskā projekta Urban Heat aktivitātēm un notiek ar ES programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.Atpakaļ