Mākslīgie svešinieki un viņu neplānotās grūtniecības (jeb) Mēs visi esam Fausti, kas nezina, ko daraTas būs stāsts. Vai arī ceļojums… Lai kas tas būtu, tas jūs aizvedīs tur lejā, digitālo tīmekļu dzīlēs. Tur es jūs iepazīstināšu ar radījumiem, kas tik tikko eksistē, tomēr ir pavisam reāli: gigantiskas algoritmu struktūras un dzīvības, ko mēs radām pa pusei nejauši.

Jā, es to sauktu par dzīvību. Jo kuram gan pieder pēdējais vārds, lai kaut ko nosauktu par dzīvu? Kad miljoniem prātu baro šos kopā savītos tīklu labirintus, īsti nezinot, kāds ir to mijiedarbes potenciāls, dzimst ļoti sarežģītas un dīvainas radības. Minotaura dzinējs? Aklu, stulbu dievu bērni?

Sauciet tos, kā vēlaties, bet šie Leviatāni jau eksistē – un kā pētnieks, kurš atgriezies ceļojuma drudža pārņemts un nogurdināts, murminot par tālām, fantastiskām zemēm, es jums to pierādīšu…

Vismaz mēģināšu. Pārējais lai paliek jūsu iztēles ziņā.

Peko Koskinena (Reality Research Centre) stāstu vakars “Mākslīgie svešinieki un viņu neplānotās grūtniecības (jeb) Mēs visi esam Fausti, kas nezina, ko dara” notiks otrdien, 30. maijā pl. 19.00 Kaņepes Kultūras centrā Skolas ielā 15. Angļu valodā, bezmaksas ieeja, ilgums – 2 stundas.

Vairāk nekā 20 gadus Peko Koskinens ir veidojis digitālas un reālas spēles, pētot tādas jomas kā fiktīvas reliģijas, sociālas formas, konceptuāli instrumenti, populisms un paš-dizains. Pēc digitālo spēļu izpētes Peko pievērsās indie spēļu startapiem un mākslai. Viņš pārvērš realitāti modificētās, rotaļīgās struktūrās, eksperimentējot ar dažādām ikdienas dzīves formām. Reizēm šie dizaini tiek uzskatīti par mākslu – Peko darbi bijuši izstādīti Atēnu un Merkosulas biennālē, Berlīnes Folksbūnē, Ņujorkas MoMa. Peko ir Realitātes izpētes cetra pētnieks, YKON (utopiskas domāšanas advokātu grupa) dalībnieks, dizaina direktors platformā Robin Hood Services un viens no dibinātājiem un dizainers Ekonomiskās telpas aģentūrā, kur pēta P2P finanses kā jaunas humānās interakcijas telpu.

Lekcija ir daļa no programmas “Theatre Expanded”, ko Latvijas Jaunā teātra institūts rīko sadarbībā ar Igaunijas teātra centru „Vaba Lava”. Atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansētā Centrālā Baltijas jūras reģiona programma, Vides un reģionālās attīstības ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds.Atpakaļ