“Magic Carpets Landed” foto dokumentācijaNo 2021. gada 5. novembra līdz 2022. gada 23. janvārim Kauņā norisinās starptautiska izstāde “Magic Carpets Landed”, atspoguļojot starptautiskās platformas “Magic Carpets” četros gados realizētos projektus. 6. novembrī projekta partnerorganizācijas satikās Kauņā uz vienas dienas simpoziju, kurā ar “Magic Carpets” rezidencēs gūto pieredzi dalījās arī mākslinieces Laura Stašāne, Jana Jacuka, Linda Krūmiņa un Latvijā īstenoto rezidenču kopienu pārstāvji – Agnese Berele un Dmitrijs Rubaņiks.

Izstādē izrādīti 57 jauno Eiropas mākslinieku darbi, kas tapuši rezidencēs 15 platformas partnervalstīs. Tajā var iepazīties arī ar Latvijas Jaunā teātra institūta projekta laikā organizēto rezidenču rezultātiem – britu skaņu mākslinieka Džona Lova (Jon Law) darbu “Terrain Vague”, kas 2018. gadā tika izrādīts Starptautiskajā jaunā teātra festivālā “Homo Novus”, kā arī rumānietes Odetas Katanas (Odeta Catana) fotogrāfiju sēriju “Vecmāmiņu valsts”, kas 2019. gadā tapa sadarbībā ar teātra trupu “KVADRIFRONS”. Tāpat izstādē iekļauta arī Martas Elīnas Martinsones īsfilma “Ērgļi un vilki”, ko režisore 2019. gadā veidoja, atrodoties “Magic Carpets” rezidencē META Cultural foundation Rumānijā.

Izstādē dokumentālā formātā atspoguļotas arī citas Latvijā īstenotās rezidences, kurās pašmāju un ārvalstu jaunie mākslinieki sadarbojās ar vietējām kopienām: Janas Jacukas un Lauras Stašānes “Lietisko pierādījumu muzejs”, Alberto Didženaro (Alberto di Gennaro), Lindas Krūmiņas un Laumas Žubules instalācija “Svidanka”, kas bija daļa no 2020. gada Starptautiskā jaunā teātra festivāla “Homo Novus”, itāļu scenogrāfa un mākslinieka Džanmarija Tozati (Gian Maria Tosatti) darbs “Mana sirds ir tukša kā spogulis” un tamilu horeogrāfa Ahilana Ratnamohana (Ahilan Ratnamohan) izrāde “Klapping” , kas izrādīti attiecīgi 2018. un 2019. gada “Homo Novus” festivālos.

Izstādes atklāšanas nedēļas nogalē “Magic Carpets” partnerorganizācijas satikās Kauņā uz vienas dienas simpoziju, ko bija iespēja apmeklēt arī plašākai auditorijai. Tajā bija dzirdamas starptautiski atzītu mākslas un kultūras nozares profesionāļu prezentācijas un diskusijas, kuru galvenā tēma bija darbs publiskajā telpā un auditorijas iesaistīšanas metodes. Simpozijā tādu starptautisko viesu vidū kā MAXXI muzeja Romā direktors un kurators Ho Hanru (Hou Hanru), Folkstonas triennāles kurators un bijušais Tate Liverpūles direktors Luiss Bigss (Lewis Biggs), projekta “Kauņa 2022” vadītāja Virgīnija Vitkiene (Virginija Vitkienė) ar “Magic Carpets” rezidencēs gūto pieredzi dalījās arī mākslinieces Laura Stašāne, Jana Jacuka, Linda Krūmiņa un Latvijā īstenoto rezidenču kopienu pārstāvji – Agnese Berele un Dmitrijs Rubaņiks.

Magic Carpets” platformas partnerorganizācijas: Kauņas biennāle (Lietuva), EVA International – Īrijas biennāle (Īrija), Folkestone Fringe (Apvienotā Karaliste), Ideias Emergentes (Portugāle), Jam Factory Art Centre (Ukraina), KUNSTrePUBLIC (Vācija), LAB 852 (Horvātija), Latitudo SRL (Itālija), META Cultural Foundation (Rumānija), Latvijas Jaunā teātra institūts (Latvija), Novo Kulturno Naselje (Serbija), Prāgas biennāle (Čehija), Openspace Innsbruck (Austrija), Tbilisi Photo Festival (Gruzija), Trempolino (Francija).

Projektu atbalsta Lietuvas Kultūras ministrija un līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”. Izstāde ir viens no “Kauņa – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2022” notikumiem.Atpakaļ