“Lietisko pierādījumu muzejs” piedalās sabiedrisko mediju labdarības maratonā “Dod pieci!”Šoruden festivālā “Homo Novus” tapušā darba “Lietisko pierādījumu muzejs” autores un dalībnieces ar lasījumiem piedalīsies labdarības maratonā “Dod pieci!”, kas veltīts vardarbības ģimenē mazināšanai. Trīs vakarus 17., 21. un 22. decembrī plkst. 22.00 viņas viesosies “Dod pieci!” stikla studijā Doma laukumā Rīgā, lai dalītos ar pieredzes stāstiem, kas tika iesūtīti muzejam.

“Lietisko pierādījumu muzejs” ir Janas Jacukas un Lauras Stašānes radīts dokumentāls darbs – priekšmetu kolekcija un interaktīva instalācija, kas festivāla “Homo Novus” laikā no 3. līdz 10. septembrim bija atvērta kādā Rīgas dzīvoklī. Darba centrā ir sieviešu pieredze ar vardarbību ģimenē, un tas tapa, autorēm strādājot kopā ar sievietēm, kuras bija gatavas iesūtīt muzeja kolekcijai personiskas lietas – vardarbības liecinieces un dalīties ar saviem stāstiem. Muzeja noslēgumā notika solidaritātes akcija – 24 stundu pieredzes stāstu lasījumi, kuros piedalījās astoņpadsmit sievietes ar vardarbības pieredzi un bez, lai visas kopā ar savu balsi un klātbūtni apliecinātu, ka par šo problēmu nav jāklusē. Paldies vēlreiz katrai, kas iesūtīja savu stāstu!

Daļa no šiem pieredzes stāstiem izskanēs labdarības maratona “Dod 5” ēterā. Projekta autores labprāt uzklausīs arī citas sievietes, tādēļ aicina iesūtīt muzejam savus pieredzes stāstus kaut vai dažu teikumu garumā līdz 21. decembrim, rakstot uz lietumuzejs@gmail.com. Tie tiks nolasīti ēterā, nodrošinot anonimitāti.

Ieskats video dokumentācijā no “Homo Novus” festivāla:

“Dod pieci!” labdarības maratona lasījumu dalībnieces: Anna Grabovska, Agnese Berele, Jana Jacuka, Karīna Bāliņa, Karlīna Jansone, Laura Stašāne, Lilita Berele, Sabīne Ozoliņa, Paula Terehova

“Lietisko pierādījumu muzejs” ir viena no starptautiskās platformas “Magic Carpets” aktivitātēm Latvijā, kuru līdzfinansē ES programma “Radošā Eiropa”.Atpakaļ