Lietisko pierādījumu muzejs viesojas festivālā SAAL Biennaal Tallinā23.-29. augustā Lauras Stašānes un Janas Jacukas kopdarbs “Lietisko pierādījumu muzejs” piedalās starptautiskajā skatuves mākslas festivālā SAAL Biennaal Tallinā.

“Lietisko pierādījumu muzejs” ir dokumentāla, interaktīva izstāde privātā dzīvoklī, kurā tiek izstādīti ikdienišķi priekšmeti, kas ir vardarbības liecinieki, bet kuri ne tiesā, ne policijā nav derīgī kā ticams pierādījums. Darbs tapa 2020. gada festivālā “Homo Novus” Rīgā, autorēm strādājot kopā ar sievietēm, kas cietušas no vardarbības. 2021. gada jūlijā muzejs viesojās Varšavā un 23. līdz 29. augustā tas ir skatāms festivālā SAAL Biennaal Tallinā. Katrā vietā muzejs tiek veidots no jauna atbilstoši vietējam kontekstam un papildināts ar vietējo sieviešu iesūtītajiem priekšmetiem un stāstiem.

“Lietisko pierādījumu muzejs” Tallinā atvērts no 23.-27. augustam, katru dienu 16:00-20:00. Izstāde ir pieejama igauņu un angļu valodā.
Muzeja pēdējā dienā 28. augusta no plkst. 12:00 līdz 29. augusta 04:00 notiks publisks pieredzes stāstu lasījumu maratons ar vietējo sieviešu līdzdalību. Lasījumi notiks angļu un igauņu valodā un tiks raidīti festivāla interneta radio kanālā „eˉlektron signal. SAAL Biennaal radio”

Sīkāka informācija SAAL Biennaal mājas lapā

“Lietisko pierādījumu muzejs” ir tapis ar sadarbības platformas “Magic Carpets” un ES programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.

Foto: Kaisa Maasik, Laura StašāneAtpakaļ