Liepājas dejas ateljē 2. jūnijā 17.00“Liepājas dejas ateljē” ir radošā darbnīca, rezidence un eksperiments, kas notiks Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” no 28. maija līdz 2. jūnijam, un apvienos izpēti, individuālu radošo darbu un kolektīvās prakses. Seši jauni Latvijas un Ziemeļvalstu horeogrāfi satiksies, lai vienu nedēļu apdzīvotu visu “Lielā dzintara” ēku un attīstītu savas mākslinieciskās idejas atvērtā procesā un dialogā ar arhitektūru, vidi un viens ar otru.

„Liepājas dejas ateljē” darbosies kā atvērta struktūra, kur katrs mākslinieks strādās ar savu radošo projektu, bet regulāri sadarbosies un tiksies ar pārējiem, lai apmainītos ar idejām, praksēm un sarunātos ar ielūgtiem ekspertiem no arhitektūras un bioloģijas jomas. Mūsu mērķis ir iztēloties un veidot „Liepājas dejas ateljē” kā patstāvīgu ekosistēmu, iedvesmojoties no pašorganizēšanās un kopeksistēšanas principiem dabā, kur savstarpējām ietekmēm un kopsakarībām ir svarīga nozīme attīstībā.

Radošais process pēc būtības atšķiras no gatava mākslas darba, jo tajā ir vairāk pārpilnības, galējību un riska. Tas bieži paliek citu acīm neredzams, taču šoreiz būs uzmanības centrā. Rezidences noslēgumā sestdien, 2. jūnijā 17.00 “Liepājas dejas ateljē” vērs durvis apmeklētājiem, ielūdzot uz ideju un darbnīcas rezultātu prezentāciju. Skatītāji tiks aicināti horeogrāfiskā pastaigā pa “Lielo dzintaru”, kas vedīs cauri negaidītām vietām un situācijām.

Ieeja bez maksas jebkurā laikā no 17.00 līdz 18.00.
Skatītāji varēs pēc izvēles varēs redzēt sešus darbus, kuru atsevišķais ilgums ir no 10 līdz 20 minutēm.

“Liepājas dejas ateljē” mākslinieki: Kristīne Brīniņa (Cīrava), Klāvs Liepiņš (Reikjavika/ Rīga),  Mira Kautto (Helsinki), Elīna Lutce (Rīga), Rosa Omarsdottira (Brisele/Reikjavika), Kadri Normetsa (Tallina), piedaloties arī Liepājas jauniešiem.
Darbnīcas vadītāja ir dramaturģe Ana Dubljeviča (Belgrada).

“Liepājas dejas ateljē” ir Latvijas Jaunā teātra institūta projekts sadarbībā ar Liepājas koncertzāli “Lielais dzintars” un ir daļa no starptautiskā  projekta [DNA] aktivitātēm. Atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un Valsts Kultūrkapitāla fonds.Atpakaļ