Latvijas Jaunā teātra institūts saņem Ministru kabineta atzinības rakstuSvētku nedēļā mēs saņēmām Ministru kabineta atzinības rakstu par nozīmīgu ieguldījumu laikmetīgās teātra mākslas attīstībā, Starptautiskā Jaunā teātra festivāla “Homo Novus” izveidē un norisē.

Pamatojums:

Latvijas Jaunā teātra institūts savas pastāvēšanas 20 gados ir būtiski izmainījis Latvijas teātra ainavu, allaž mērķtiecīgi sekodams savai misijai – „paplašināt teātra radīšanas, izplatīšanas un uztveres robežas un veicināt daudzveidīgas, inovatīvas, atbildīgas un neatkarīgas profesionālās skatuves mākslas attīstību Latvijā.”

Ar nelieliem, bet jaudīgiem spēkiem, toties ar lieliem mērķiem un stingriem, neatkarīgiem principiem šī nevalstiskā un nekomerciālā projektu organizācija ir paveikusi milzu darbu, iepazīstinot un rosinot apgūt jaunu teātra valodu gan radošiem izaicinājumiem atvērtos Latvijas teātra profesionāļus, gan skatītājus, jo īpaši jauno paaudzi.

Savas darbības laikā Latvijas Jaunā teātra institūta komandai ir izdevies jūtīgi saredzēt un uztaustīt tendences pasaules teātra attīstības procesā, izveidot aktuālu un uzrunājošu vēstījumu, ar kuru nākt klajā Homo Novus festivālos. Festivālam izdodas raisīt tā apmeklētājos nemieru par procesiem, kas notiek pasaulē. Homo Novus ir ietekmējis ne tikai Latvijas mākslas pasauli, bet arī veicinājis kritiski domājošas un pilsoniski atbildīgas sabiedrības viedošanos Latvijā.

Latvijas Jaunā teātra institūtam ir lieli nopelni arī ceļot Latvijas teātra radošo meklējumu un panākumu līmeni pasu mājās, ik gadu aicinot starptautiskus ekspertus izvērtēt sasniegumus Latvijas teātra ainā.

Turklāt ar Latvijas Jaunā teātra institūta palīdzību Latvijas scenogrāfija ir atradusi redzamu vietu un guvusi panākumus, taja skaitā arī šogad, Prāgas Scenogrāfijas kvadriennālē.Atpakaļ