LATEST. Igaunijas laikmetīgā teātra programma RīgāMēs ar igauņiem atrodamies blakus un mums ir daudz kā kopīga, taču brīnumainā kārtā tas neattiecas uz laikmetīgo teātri un deju. Igauņi skaitās klusi un noslēgti, tomēr viņu teātris ir trakākais, atklātākais un drosmīgākais reģionā un tam piemīt neizskaidrojami tumša un spēcīga enerģija. Līdzībās runājot – īsts igauņu melnais balzams. Igaunijas neatkarības mēnesī no 15. līdz 18. februārim aicinām iepazīt igauņu skatuves mākslinieku pasaules izjūtu un uzklausīt viņu viedokli par sociāli politiskiem procesiem programmā LATEST, kurā piedalīsies arī vairāki latviešu mākslinieki. Mūsu mākslinieku atbildes vizīte Igaunijā notiks 2018. gada novembrī.

Programmas centrā Rīgā ir astoņu igauņu un latviešu mākslinieku jaundarbs “Pirmie, kas aiziet”, kura iedvesmas avots un tēma ir lībiešu vēsture Igaunijas un Latvijas valstiskuma kontekstā. Viesizrāžu programmā – Eiropas teātra Jaunās realitātes balvu tikko kā ieguvušā “Teātra NO99” izrāde “Sapņotāji” (režisors Juhans Ulfsaks) un filma “Pelni un nauda” (autori Ene Līsa Sempere un Tīts Ojaso), apvienības Lond Malmborg monoizrādes “10 ceļojumi uz vietu, kur nekas nenotiek” un “Fizika un Fantāzija”, kā arī trīs spožu vidējās paaudzes mākslinieku – režisora un aktiera Juhana Ulfsaka, dramaturga Ēro Epnera un horeogrāfa Marta Kangro jauniestudējuma “Darbnīca” pirmizrāde.

DETALIZĒTA PROGRAMMA

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv
Tiem, kuri vēlas noskatīties visu programmu, piedāvājam LATEST abonementu, kas iekļauj visas izrādes. Cena 50 un 35 eiro (skolēniem, studentiem, pensionāriem).
Biļetes cena teātra profesionāļiem – “Pirmie, kas aiziet” un “Sapņotāji” – 10 eiro, pārējās izrādes – 7 eiro (studentiem – 7 eiro uz jebkuru izrādi).
Abonementi un profesionāļu biļetes tikai Latvijas Jaunā teātra institūtā, info: contact@theatre.lv; 67228477

LATEST ir Latvijas Jaunā teātra institūta un Tallinas laikmetīgā teātra skatuves Kanuti Gildi SAAL kopīgi veidota programma, kas ir iekļauta Latvijas un Igaunijas simtgades svinību programmā.
Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Kultūras ministrija, komiteja “Estonia 100”, Latvijas Kultūras akadēmija un Eduarda Smiļģa Teātra muzejs, Ģertrūdes ielas teātris, Valmiermuižas alus darītava, Lux Express, Tallink Hotel Riga, arterritory.comAtpakaļ