Jaunnedēļ notiks Latvijas izrāžu skate “LiVe” ārvalstu skatuves mākslas profesionāļiem un vietējiem interesentiem No 2021. gada 2. līdz 5. novembrim norisināsies Latvijas Izrāžu skate “LiVe”, kurā ārvalstu teātra nozares pārstāvjus iepazīstinās ar 14 Latvijas teātru veidotām un ekspertu izraudzītām izrādēm.  Ņemot vērā pašreizējo valstī esošo epidemioloģisko situāciju, Latvijas Izrāžu skate norisināsies tikai tiešsaistē, speciāli tai izveidotā digitālajā platformā (https://live.theatre.lv), kurā notiks ātrās projektu prezentācijas jeb “piči”, sarunas, diskusijas un, protams, arī izrādes.

Skates mērķis ir iepazīstināt starptautiskos skatuves mākslas profesionāļus, festivālu rīkotājus, kuratorus, kritiķus, žurnālistus un citus radošo nozaru pārstāvjus ar Latvijas teātra nozares attīstības tendencēm un skatuves mākslas daudzveidīgo ainavu, tās māksliniekiem, režijas novatorismu un kvalitatīviem iestudējumiem, kas atbilst viesizrāžu formātam arī starptautiskā mērogā.

Šī gada skates programmā iekļautas Latvijas Jaunā teātra institūta un Starptautiskās Teātra kritiķu asociācijas (AICT/IACT), veidotās ekspertu žūrijas izvēlētas izrādes, kuras viesiem būs iespējams  noskatīties pilnā garumā tiešsaistē. Programmā ir iekļautas izrādes gan no valsts teātru (Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra, Liepājas teātra), gan arī neatkarīgo teātru (Ģertrūdes ielas teātra, “Dirty Deal Teatro”, “Kvadrifrons”, Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājas “Zirgu pastsun teātra apvienības “ESARTE”) repertuāriem.

Skatē tiks izrādīta arī režisora Vladislava Nastavševa izrāde “Svešinieki vilcienā” (Latvijas Nacionālais teātris), režisora Viestura Meikšāna “Dēmons” (Liepājas teātris), gan Ģertrūdes ielas teātra izrādes “Pazaudētās dziesmas” un “Baiļu rutīna”. Uz teātra skatuvēm šoruden tiks spēlētas arī “Kvadrifrona” akadēmiskā izrāde “Ciešamā kārta” (režisors Klāvs Mellis), arī Klāva Kristapa Košina krimināldetektīvs “Konklāvsun daudzas citas. Plašāk ar informāciju par skates programmu un izrādēm aicinām iepazīties projekta mājaslapā: https://live.theatre.lv.

Paralēli intensīvai izrāžu programmai LJTI skates viesiem piedāvās “ātrās prezentācijas” – 15 minūšu garas projektu prezentācijas par 9 izrādēm, kas tapušas pēdējo piecu gadu laikā vai vēl tiek attīstītas. Projektu prezentācijās piedalīsies dramaturģe Laura Stāšane, kino un teātra režisore, dramaturģe Krista Burāne, mākslinieku duets IevaKrish, laikmetīgās dejas horeogrāfe Jana Jacuka, biedrība “Sansusī”, biedrība LAUKKU, Laikmetīgās dejas apvienība “LDM5”, režisors Varis Klausītājs un “Zīmējumu teātris” kā arī  režisori Valters Sīlis, Kārlis Krūmiņš, Henrijs Arājs un Klāvs Kristaps Košins.

Programmu papildinās tiešsaistes sarunu un diskusiju cikls ar starptautisku vieslektoru
(Agata Kolača (Agata Kołacz), “TR Warszawa” (Polija), Elīza Itkonena (Elisa Itkonen) “ANTI Festival” (Somija), Lisa Džilardino (Lisa Gilardino), “Samara Editions” (Itālija)) dalību, kā
arī tiešsaistes platformā “Zoom” notiks individuālas tikšanās ar vietējiem režisoriem,
dramaturgiem, skatuves māksliniekiem un producentiem.

Sīkāka informācija par izrāžu skates programmu pieejama projekta mājaslapā (https://live.theatre.lv).
2021. gada izrāžu skati rīko Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) sadarbībā ar Latvijas
Teātra darbinieku savienību (LTDS), Starptautiskās Teātra kritiķu asociācijas (AICT/IACT)
Latvijas nodaļu un Latvijas teātriem, teātra kompānijām un individuāliem māksliniekiem.
Latvijas izrāžu skati “LiVe” un digitālās platformas tapšanu, kā arī tehnisko nodrošinājumu
finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma
“KultūrELPA”.

Plašāka informācija:
Elza Lāma, E. elza@theatre.lv, T. +371 29152346
Ieva Briede, Teātra izrāžu skates “LiVE” producente, E. ieva@theatre.lv, T. +371 20366184

 

2021. gada izrāžu skati rīko Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību (LTDS), Starptautiskās Teātra kritiķu asociācijas (AICT/IACT) Latvijas nodaļu un Latvijas teātriem, teātra kompānijām un individuāliem māksliniekiem. Latvijas izrāžu skati “LiVe” un digitālās platformas tapšanu un tehnisko nodrošinājumu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “KultūrELPA”.Atpakaļ