Iznāk LiVe: Latvijas Izrāžu skate 2021 speciālizdevums “Specifically Latvian vol. 5”No 2. līdz 5. novembrim digitālajā platformā live.theatre.lv norisinājās Latvijas izrāžu skate “LiVe”, kurā ārvalstu skatuves mākslas profesionāļus iepazīstināja ar 14 Latvijā radītām izrādēm.

Kā ierasts, vienlaikus ar skates norisi iznāca tai speciāli veidotās avīzes formāta speciālizdevums angļu valodā “Specifically Latvian vol. 5”, kas atspoguļo pēdējo gadu Latvijas skatuves mākslas aktualitātes un padziļināti iepazīstināja ar Latvijas teātra un dejas māksliniekiem, oriģināldramaturģiju, aktuālajiem teātra procesiem un mākslinieciskajām tendencēm.

Lejuplādē LiVe: Latvijas Izrāžu skates 2021 speciālizlaidumu “Specifically Latvian vol. 5” šeit – “Specifically Latvian vol. 5”

Šis ir jau piektais Latvijas izrāžu skates avīzes izdevums, kas ļauj atskatīties uz sarežģītu posmu skatuves mākslas dzīvē – laiku, kurā teātra nami bijuši aizvērti epidēmijas dēļ un sagatavotās izrādes nav satikušas skatītājus. Par šo pieredzi atklātās intervijās stāsta Rūdolfs un Elīna Gediņi, Elmārs Seņkovs, Liene Linde, Klāvs Mellis, Jana Jacuka, Laura Stašāne un citi skates dalībnieki. Mākslinieki dalās pārdomās par laiku, kurā apturēts, atcelts, pārdomāts teātris vēl vairāk nekā agrāk apzinājies savu kolektīvi vienojošo lomu un meklējis jaunus veidus un formātus, kā nokļūt pie skatītājiem. Aktīvi darbojušies sabiedriskie teātri, piedāvājot kvalitatīvus un interesantus teātra mākslas notikumus, kā arī valsts teātros piesaistīti režisori un mākslinieki, kas strādā daudz laikmetīgāk un tiek vairāk domāts par teātra pieejamību dažādām sabiedrības grupām.

“Specifically Latvian vol. 5” izdevumā atrodama arī visa izrāžu skates programma un informācija par skates jaunieveduma – īso darbu prezentāciju sesijām, kurās tiek prezentēti darbi, kas vēl top vai nav izrādāmi skates formātā.
2021. gada izrāžu skati rīko Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību (LTDS), Starptautiskās Teātra kritiķu asociācijas (AICT/IACT) Latvijas nodaļu un Latvijas teātriem, teātra kompānijām un individuāliem māksliniekiem. Latvijas izrāžu skati “LiVe” un digitālās platformas tapšanu, kā arī tehnisko nodrošinājumu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “KultūrELPA”.
Sīkāka informācija par izrāžu skates programmu pieejama projekta mājaslapā (https://live.theatre.lv).Atpakaļ