Festivāls “Fast Forward” izsludina pieteikšanos jaunajiem skatuves māksliniekiemEiropas jaunās skatuves mākslas režijas festivāls “Fast Forward” izsludina pieteikšanos jaunajiem režisoriem. Festivāla organizētāji līdz šī gada 30. aprīlim aicina pieteikt izrādes, kas tapušas studiju darba procesā vai ir pirmie režijas darbi pēcstudiju laikā. “Fast Forward” šogad notiks no 10. līdz 13. novembrim Drēzdenes Valsts drāmas teātrī, Vācijā.

Katru gadu novembrī “Fast Forward” uz Drēzdeni aicina astoņus jaunos režisorus vai režisoru komandas no visas Eiropas. Uzskatīts par topošo talantu platformu, 2011. gadā dibinātais festivāls piedāvā teātra formu spektru, pulcējot dažādas jaunās paaudzes mākslinieciskās balsis. “Fast Forward” ir intensīvs četru dienu maratons, kurā skatītāji, mākslinieki, studenti, kritiķi un citi profesionāļi satiekas, izgaismojot jaunā teātra paaudzes attieksmi pret notiekošo sabiedrībā un personīgi rezonējošu tēmu interpretācijas un risinājumus teātra valodā. Festivāla noslēgumā starptautiska ekspertu žūrija aicina kādu no jaunajiem režisoriem vai komandām veidot jaunu darbu Drēzdenes Valsts drāmas teātrī.

“Fast Forward” organizētāji atzīmē, ka pieteiktajiem skatuves mākslas darbiem jābūt realizētiem profesionālos apstākļos un, ņemot vērā Covid-19 pandēmijas radītos fiziskās mobilitātes ierobežojumus, arī iespējams pieteikt tiešsaistes videi radītus skatuves darbus. Iespēju robežās “Fast Forward” rīkotāji nodrošinās transporta, uzturēšanās, subtitrēšanas un tulkošanas izdevumu un uzstāšanās atlīdzību segšanu.

Pieteikšanās kritēriji
– profesionāls skatuves mākslas darbs, kuru īstenojuši jaunie profesionāļi (studenti vai neseni skatuves vai performances mākslas programmu absolventi, kā arī citu jomu jaunie profesionāļi);
– darbs tapis kā pirmais līdz piektais projekts pēc mācību iestādes absolvēšanas.

Pieteikšanās termiņš – 2022. gada 30. aprīlis

Pieteikums sastāv no:
– izrādes apraksta;
– režisora vai darba vadošās personas CV;
– izrādes video, kas apjomā nepārsniedz 3,9 GB (vai DVD formātā);
– mākslinieciskās un tehniskās komandas saraksts;
– tehnisko specifikāciju apraksts.

Informāciju nepieciešams adresēt “Fast Forward” kuratorei Šarlotei Orti fon Havranekai (Charlotte Orti von Havranek) uz e-pastu charlotte.orti@staatsschauspiel-dresden.de.

Vairāk informācijas šeitAtpakaļ