Dejas izrāde “Vērpete” Hanzas perona izrāžu sērijā “Pārmija”. PĀRCELTA!Krišjānis Sants, Ēriks Eriksons “Vērpete”
19. aprīlī paredzētā izrāde ir pārcelta uz rudeni. Par jaunajiem datumiem informēsim. Iegādātās biļetes ir derīgas.

Autori, horeogrāfi un izpildītāji: Krišjānis Sants, Ēriks Eriksons
Mūziķi: Mārtiņš Miļevskis, Rihards Lībietis
Producents: Latvijas Jaunā teātra institūts
Ilgums 50 min.
Bez teksta

Latvieša Krišjāņa Santa un zviedra Ērika Eriksona kopdarba “Vērpete” pamatā ir interese par ķermenisku pieredzi un tautas melodiju ritmiskajām struktūrām, ar kuru palīdzību mākslinieki ir izveidojuši kustību partitūru tikai no vienas griešanās kustības. Neatlaižot satvērienu, bet nemitīgi attīstot un mainot kustību telpā, dejotāji pamazām kļūst par spēku, kas virzās uz priekšu ar neapturamu inerci. Tāpat kā vērojot dabas stihiju, var fiziski sajust tās spēku, šī izrāde iedarbojas ar fascinējošu dinamiku, ko pirmais uztver ķermenis, nevis prāts.
Izrādē piedalās mūziķi Mārtiņš Miļevskis un Rihards Lībietis.

“Pārvietojoties no vienas telpas vietas uz nākamo, viņi izraisa tuvumā stāvošo skatītāju pārvietošanos, kas atgādina kustības ūdenī, kad tajā iemests akmens. Kopīgs ritms, rituāls, pievilkšanās un cīņa vienlaikus.”
Maija Uzula-Petrovska, kroders.lv

Krišjānis Sants un Ēriks Eriksons satikās studiju laikā Briselē, mācoties vienā no atzītākajām laikmetīgās dejas skolām P.A.R.T.S. „Vērpete” bija viņu pirmais sadarbības projekts, kura pirmizrāde notika 2015. gada festivālā „Homo Novus”. Šobrīd Krišjānis strādā kā dejotājs Eiropā un pasaulē ar horeogrāfiem Haini Avdālu un Jukiko Šinozaki, un Latvijā veido izrādes duetā “IevaKrish” ar dejas mākslinieci Ievu Gaurilčikaiti-Sants. Ēriks kā horeogrāfs un izpildītājs ir sadarbojies ar režisoriem Kristu Burāni un Endiju Fīldu Latvijā un dejotāju Danielu Ēriksoni Zviedrijā, kā arī regulāri pasniedz vairākās dejas skolās Eiropā. Mārtiņš Miļevskis ir perkusionists un komponists, ilglaicīgi muzicējis grupā “Astro’n’out”, koncertē kopā ar folka grupu “Auļi” un veido savus projektus. Rihards Lībietis spēlē akustisko ģitāru gan solo, gan apvienībā „Rihards Lībietis Orchestra”, ir izdevis vairākus albumus un koncertē kopā ar Lindu Leen.

Informācija par laikmetīgo izrāžu ciklu “Pārmija” “Hanzas perona” mājas lapā un facebook lapāAtpakaļ