Darbnīca Dramaturģija performatīvajā laikmetā / Rīgā 16.-17. jūnijā



Kāda ir dramaturģijas paplašinātā loma šobrīd, kad par dramaturģiju runā ne tikai dejas vai teātra darbu, bet arī notikumu, festivālu, mūzikas albumu, filmu un pilsonisku akciju kontekstā? Kādu dramaturģiskās domāšanas modeļu pārzināšana ir nepieciešama dejas un teātra māksliniekiem, kuri, reflektējot par mūsdienu aizvien sarežģītāko realitāti, nereti darbojas ārpus sava tiešā ekspertīzes lauka un ietiecas citās, svešās jomās, kur viņi faktiski ir radikāli diletanti?

Darbnīca aicinās  dalībniekus kopā domāt par šiem jautājumiem un piedāvās iepazīties un izmēģināt praksē vairākas laikmetīgās dramaturģiskās domāšanas pieejas.

Aleksandrs Robertss (Alexander Roberts) ir spēlējis panka un hārdkora grupās, nodarbojies ar live arts un performanču mākslu, kas, savukārt, aizveda viņu pie horeogrāfijas. Beidzis skatuves mākslas un teorijas studijas Varvikas (Lielbritānija) un Amsterdamas universitātēs, šobrīd Aleksandrs dzīvo un strādā Reikjavikā kā kurators, dejas izrāžu dramaturgs un lektors. Kopš 2012. gada viņš ir viens no Reikjavikas dejas festivāla RDF mākslinieciskajiem vadītājiem,  dibinājis performanču un live arts festivālu A! Islandes ziemeļu pilsētā Akureiri. Aleksandra interešu lokā ir politikas, estētikas un līdzdalības aspekti laikmetīgajā skatuves mākslā. Aleksandrs ir lektors un Skatuves mākslu Maģistra programmas vadītājs Islandes Mākslu akadēmijā.

Darbnīca “Dramaturģija performatīvajā laikmetā”
Kaņepes Kultūras centrā 16. un 17. jūnijā 10.00-16.00
Angļu valodā

Darbnīcas pirmā daļa iepazīstinās ar kontekstu, kurā mainījās dramaturģijas loma dejas un performances darbos, savukārt, darbnīcas otrajā daļā dalībnieki kopā analizēs un pielietos konkrētus dramaturģiskās domāšanas principus un modeļus, iedvesmojoties no filozofu Žaka Ransjēra, Klēras Bišopas, Andrē Lepecki tekstiem, mākslinieku Anta Hemptona un Kristofa Maierhansa Automātiskās darbnīcas un DasArts skolas izstrādātās feedback jeb atgriezeniskās saites metodes.

Aicinām darbnīcā pieteikties profesionālus dejas un teātra māksliniekus bez vecuma ierobežojuma!

Darbnīca ir bez maksas. Dalība abās darbnīcas dienās ir obligāta.
Maksimālais dalībnieku skaits – 15.
Pieteikšanās, sūtot īsu radošo biogrāfiju un motivācijas vēstuli angļu valodā uz laura@theatre.lv līdz 10. jūnijam

Informācija: Laura Stašāne, laura@theatre.lv, 67228477

Rīko Latvijas Jaunā teātra institūts. Tā ir daļa no projekta [DNA] altivitātēm Latvijā un notiek ar ES programmas „Radošā Eiropa“ un VKKF atbalstu.



Atpakaļ