“Baltic Take Over” pirmā tikšanāsLatvijas Jaunā teātra institūts ir daļa no jauna projekta “Baltic Take Over”, kura rezultātā Helsinkos, Somijā, 2023. gadā tiks radīts festivāls ar Baltijas valstu programmu. Pirmā projekta tikšanās notika Viļņā Jaunās Baltijas dejas festivāla laikā, un tajā piedalījās 13 mākslinieki un kuratori no Baltijas valstīm, tostarp LJTI radošā direktore Beka Bergere, apvienības “Laukuu” pārstāvji – horeogrāfe Agate Bankava un mākslas kritiķis Valts Miķelsons, biedrības “Sansusī” pārstāvji – komponists Platons Buravickis un režisors Klāvs Mellis, teātra trupas “KVADRIFRONS” pārstāvis – horeogrāfs Rūdolfs Gediņš.

“Baltic Take Over” ir festivāls un sadarbības process, ko īsteno trīs Baltijas kultūras nevalstiskās organizācijas un to pārstāvji – Lietuvas Dejas informācijas centrs / Jaunās Baltijas dejas festivāls un Gintare Masteikaite (Gintarė Masteikaitė), Kanuti Gildi SAAL / SAAL Biennaall un Prīts Rauds (Priit Raud), kā arī Latvijas Jaunā teātra institūts / Homo Novus un Beka Bergere (Bek Berger). Sadarbībā ar četrām Helsinku organizācijām – Kiasma / URB, Annantalo, Viirus Theatre and Mad House Helsinki) – partneri no Baltijas veidos nedēļu garu festivālu Helsinkos 2023. gada jūnijā.

Ar minēto organizāciju telpu un mārketinga atbalstu mākslinieki no Baltijas veidos Baltijas balsi Helsinkos. No ārzemnieku skatpunkta Baltijas valstis, to vēsture un kultūra tiek skatīta kā vienota, taču “Baltic Take Over” sniegs patiesu katras valsts reprezentāciju – sarežģītu un ne vienmēr savstarpējā harmonijā. Ar Helsinku organizāciju dāsno atbalstu un ticību šis projekts pārņems kontroli pār to, kā Baltijas valstis tiek prezentētas, satiekot dažādas auditorijas: (Kiasma – galerija, URB – ielu māksla, Annantalo – jaunieši, Viirus Theatre – tekstā balstīts teātris and Mad House – eksperimentāla dzīvā māksla). Šīs daudzveidīgās partnerības ļaus plašam Baltijas mākslinieku lokam sasniegt konkrētas auditorijas.

Līdz 2023. gadam Baltijas partneri organizēs četras mākslinieku tikšanās katra partnera festivāla kontekstā. Katru tikšanos kūrēs un veidos uzņemošais partneris, tās ietvers lekcijas, darbnīcas, sarunas ar festivālu māksliniekiem un objektu apmeklējumus.Atpakaļ