Atskats uz diskusiju “Laikmetīgais latviešu teātris – tendences un izaicinājumi”5. novembrī Zoom platformā Latvijas izrāžu skates ietvaros notika ikgadējā starptautiskā kritiķu diskusija “Laikmetīgais latviešu teātris – tendences un izaicinājumi”.

Diskusijas moderatore bija teātra kritiķe un Starptautiskās Teātra kritiķu asociācijas Latvijas nodaļas vadītāja Lauma Mellēna-Bartkeviča, bet diskusijas dalībnieki šoreiz nāca no Baltijas un Centrāleiropas: lietuviešu teātra kritiķe, Lietuvas skatuves mākslas kritiķu asociācijas vadītāja un starptautiskā teātra festivāla “Sirenos” starptautisko attiecību koordinatore Kristīna Steiblīte, igauņu teātra zinātniece un Tartu Universitātes teātra studiju profesore Anneli Saro, Ungārijas Dejas akadēmijas asociētā profesore Ildiko Sirato, Slovākijas Nacionālā teātra mākslinieciskā vadītāja un dramaturģe Mirjama Kičinova un teātra zinātnieks un Varšavas Universitātes profesors Andrejs Moskvins.

Diskusijā tika skarts karstais jautājums par to, kā uztverami izrāžu videoieraksti un vai ekrāns vispār ir dzīvo skatuves mākslu draugs vai ienaidnieks, kritiķu iespaidi par šī gada Latvijas teātra skatē redzētajām izrādēm un pēdējo divu gadu situāciju teātra mākslas jomā viņu valstīs. Kopumā visi atzinīgi novērtēja skates programmas daudzveidību žanru un stilu ziņā, kā arī uzteica rīkotāju izvēli dot iespēju starptautiskā arēnā sevi parādīt jaunajai mākslinieku paaudzei un viņu individuālajiem vēstījumiem.

Teātra vietnē kroders.lv varat lasīt dažus tulkotus fragmentus no diskusijas.

Diskusija, kas norisinājās angļu valodā, pilnā versijā skatāma šeit.Atpakaļ