Ārējais klimats / iekšējais laiks papildizrāde 2. martā“Ārējais klimats / iekšējais laiks” ir izglītojošs un māksliniecisks projekts, kura uzmanības centrā ir visjaunākā latviešu dejas mākslinieku paaudze, kas apritē ienāca 2018. gada vasarā pēc Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas nodaļas absolvēšanas. Projekts sniedz iespēju jaunajiem māksliniekiem strādāt pie īsformāta izrāžu veidošanas, saņemot mentora palīdzību un tehnisku atbalstu. Projekts notiek divos posmos, katrā no tiem piedalās trīs jaunas horeogrāfes.

Šajā reizē iepazīstinām ar Alises Madaras Bokalderes, Lauras Kušķes un Līgas Ūbeles jaundarbiem un piedāvājām trīs 20 minūšu izrādes vienā vakarā. Radošā procesa laikā ar horeogrāfēm strādāja režisore un dramaturģe Anni Kleina (Helsinki). Darbu pirmizrādes notika 2019. gada 13. janvārī.

“Ārējais klimats / iekšējais laiks”
2. martā 19.00 Dirty Deal Teatro (Talsu ielā 1)

Alise Madara Bokaldere “Es varu tikai stāvēt”
Alise pēta pārslodzes stāvokļus, kad bezspēks tikko ļauj noturēties kājās, klusums šķiet labākā aizsardzība pret informācijas plūdiem un tukšums patīkami veldzē. Šādos brīžos mēs vislabprātāk noslēpjamies un kļūstam neredzami, bet ja nu mēs paliktu un nevairītos no sava trausluma?

Līga Ūbele “Absurda varone”
Deja: Līga Ūbele un Dana Zvonarjova
Mēs mēdzam bezjēdzīgi sarežģīt lietas un pēc tam atviegloti uzelpot, kad esam tās atrisinājuši. Taču tas viss varētu nebūt un mēs būtu ietaupījuši laiku un pūles. Vai varbūt jēga tieši ir tajā, ka pūlamies?

Laura Kušķe “Ārpus koncerta”
Atrašanās ārpus, neiederēšanās ir gan pašas izvēlēts, gan apstākļu noteikts stāvoklis un tas var sniegt tiklab mieru, kā diskomfortu. Saziņa ar ārpasauli ir mūžīga problēma. Ko runāt, kā runāt? Laura mēģina būvēt tiltu uz savstarpēju sapratni, liekot lietā vārdus, taču vai arī valoda nav tikai izdomājums un vienošanās starp tiem, kas viens otru jau tāpat saprot?

Recenziju par izrādēm var izlasīt journal.dance.lv

Biļetes 12 eiro un 9 eiro (studentiem, skolēniem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti) “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un teātrī pirms izrādēm.
Dejas un teātra nozares profesionāļiem un studentiem – 7 eiro, pērkot Latvijas Jaunā teātra institūtā. Rezervācijas pa epastu laura@theatre.lv vai zvanot 67228477.

Rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Dirty Deal Teatro.
Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejs.

Foto: Andrejs Strokins

 Atpakaļ