Ar LJTI atbalstu mākslinieki no Latvijas piedalās starptautiskās rezidencēsNo 26. augusts līdz 6.septembrim Bāzeles teātra festivālā notiks Migros-Kulturprozent projekts “watch & talk”, kurā piedalīsies arī Latvijas režisors Klāvs Mellis. Tajā satiekas jaunie mākslinieki no visas pasaules, lai skatītos izrādes, diskutētu par tām un reflektētu par savu māksliniecisko praksi. Kopā ar Klāvu programmā piedalīsies arī horeogrāfe, rakstniece un dejotāja, P.A.R.T.S. absolvente Braiana Frica no Beļģijas, starpnozaru mākslinieks Djego Bagalals, kurš darbojas Portugālē, Skotijā un Brazīlijā, aktrise un režisore Katerina Gjanopulu no Grieķijas, performances māksliniece Marī Popalla un rakstnieks Norvins Tarajils no Šveices, kā arī horeogrāfe Ajaka Nakama no Japānas. Programmas centrā ir atbalsts radošu ideju un impulsu apmaiņai nelielā grupā bez spiediena sasniegt konkrētu māksliniecisku rezultātu.

Klāvs Mellis par šo iespēju pauž: “Es ticu, ka teātra būtība un dzīve pati par sevi nav saistīta ar ambīcijām, bet gan sadarbību un sarunu starp dažādiem cilvēkiem. Ilgstoši strādājot Latvijas teātrī, kas balstās galvenokārt tekstā, esmu izsalcis pēc nelielas pauzes ar jauniem iespaidiem un satikšanās iespējām, kas man dotu impulsu jaunu ideju, pieeju un radošo stratēģiju dzimšanai. Jau kādu laiku esmu īpaši ieinteresēts mākslā balstīta pētījuma metodēs un klasiskās un laikmetīgās dejas sapludināšanā ar teātri.”

Rezidence notiek sadarbībā ar Migros Culture Percentage un Bāzeles teātra festivālu.

Vizuālā un skatuves māksliniece Kate Krolle un horeogrāfe Laura Kušķe, kura šobrīd pēta cilvēka ķermeņa lomu laikmetīgajā dejā posthumānisma kontekstā, trešo septembra nedēļu pavadīs Massia rezidenču centrā Igaunijā, kur piedalīsies lasīšanas un izpētes darbnīcā “Ekoloģijas filozofija III – Dabas dimensija” pētnieka Bena Vūdarda (Ben Woodard) vadībā. Darbnīcas mērķis ir pārdomāt mūsu attiecības ar dažādu dzīvības formu dimensijām un dzīves ciklu, pētot radikāli atšķirīgu telpas un materiālā konteksta izpratni. Darbnīcas dalībnieki strādās ar zinātniskiem, filozofiskiem un kulturoloģiskiem tekstiem par organismu dimensijām, kā arī piedalīsies praktiskos eksperimentos.

Mākslinieču dalību rezidencē atbalsta starptautiskā platforma ACT: Art, Culture, Transition un ES programma “Radošā Eiropa”

Foto: Kate Krolle

  Atpakaļ