Aicinām pieteikties Latvijas Izrāžu skates akadēmijai!

"Skates akadēmijas", kas norisināsies no 3. līdz 5. novembrim Rīgā, mērķis ir sniegt Latvijas teātra nozares profesionāļiem papildu iespējas realizēt savus skatuves mākslas darbus starptautiskā līmenī, tādējādi veicinot Latvijas skatuves mākslas profesionāļu atpazīstamību ārpus Latvijas robežām un veidojot jaunas savstarpējās sadarbības modeļus.

“Meža skolas” pirmā nodarbība ar Rebeku Birču kādreizējā Norvēģijas meža substrātā

LJTI no 2022. gada oktobra līdz 2023. gada martam īstenos projektu “Meža skola”. Sešās tiešsaistes diskusiju sesijās dažādi starptautiski mākslinieki kopā ar zinātniekiem un vides aktīvistiem, dodoties lauka darbos uz savu pārstāvēto valstu mežiem, apspriedīs meža atšķirīgās ekosistēmas un to nozīmi konkrēto valstu sabiedrībā.

Nelūgtais pakalpojums: Vilnis Bīriņš “ECHO (ATBALSS)”

Starptautiskā jaunā teātra festivāla "Homo Novus" laikā režisora Davida Vēbera-Krebsa un kuratora un dramaturga Simones Basani vadībā četri dalībnieki strādāja pie savām nelūgto pakalpojumu idejām. Vilņa Bīriņa ideja par nelūgto pakalpojumu ir rezultējusies projektā “ECHO”.

Saruna ar LJTI rezidējošo ukraiņu mākslinieci Tatjanu Ibraimovu

Ukraiņu māksliniece Tatjana Ibraimova vāc Latvijā dzīvojošo bēgļu stāstus, ar kuriem iepazīstinās “Homo Novus” festivāla stāstu vakarā “Ukrainas nakts” 8. septembrī festivāla centrā Kaļķu ielā 24.

Nelūgtais pakalpojums: Annija Broniča “Pretinde rūgtumam”

Starptautiskā jaunā teātra festivāla "Homo Novus" laikā režisora Davida Vēbera-Krebsa un kuratora un dramaturga Simones Basani vadībā četri dalībnieki strādāja pie savām nelūgto pakalpojumu idejām. Annijas Broničas ideja par nelūgto pakalpojumu ir rezultējusies projektā “Pretinde rūgtumam”.