LJTI iesaka: Baltijas Dejas platforma 2024Baltijas Dejas platforma šogad norisinās Rīgā no 9. līdz 11. februārim, un tas ir nozīmīgs, starptautisks trīs Baltijas valstu kopīgi kūrēts notikums, kas iepazīstina ar jaunākajām Baltijas reģiona laikmetīgās dejas izrādēm un māksliniekiem.

Baltijas Dejas platformu rīko Igaunijas Neatkarīgā dejas skatuve “Sõltumatu Tantsu Lava” (STL), Latvijas Dejas informācijas centrs un Lietuvas Dejas informācijas centrs, tā pamīšus notiek Igaunijā, Lietuvā un Latvijā un tās mērķi ir Baltijas laikmetīgās dejas popularizēšana, vietējo un starptautisko sakaru veicināšana, kā arī jaunu iespēju radīšana māksliniekiem un dejas profesionāļiem reģionā.

Šogad platforma vienuviet pulcē vairāk nekā 100 viesus – dejas profesionāļus (kuratorus, producentus, kritiķus) ne tikai no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, bet arī 23 citām pasaules valstīm. Platformas norisē kopumā iesaistīti teju 100 Baltijas skatuves mākslinieku.

Platformas programmā iekļautas 3 Latvijas mākslinieku un mākslinieku apvienību darbi: Līga Ūbele “Untitled Movement Lecture”, Jette Lonne Hermanis un Anna Ansone “FrostBite”, kā arī Krišjānis Sants un Ēriks Ēriksons “Vērpete”, ko LJTI producēja 2015. gadā un pirmizrādīja festivālā “Homo Novus”.

Lai gan lielākā daļa Baltijas Dejas platformas oficiālās programmas pasākumu ir pieejami tikai reģistrētiem viesiem un jau ir pilnībā rezervēti, vairākas izrādes, kas notiks H2O 6 kvartālā, ir iespēja redzēt arī plašākai sabiedrībai :

9. februārī pl. 17.00 lietuviešu mākslinieku Dovida Strimaiša (Dovydas Strimaitis) laikmetīgās dejas izrādi “A Duet”

10. februārī pl. 19.00 Lukasa Karveļa (Lukas Karvelis) izrādi “Yet Another Day in Paradise”

11. februārī pl. 18.00 Gretes Šmitaites (Grėtė Šmitaitė) izrādi “Cracks” un pl. 19.00, kā arī igauņu mākslinieču Hannas Kritenas Tangso (Hanna Kritten Tangsoo) un Sigridas Savi (Sigrid Savi) laikmetīgās dejas izrādi “Cowbody. Oh Wow, It’s You!”.

Šīs un citas Baltijas Dejas platformas programmā iekļautās laikmetīgās dejas izrādes un mākslinieku prezentācijas no 77 Baltijas valstīs dzīvojošo mākslinieku iesniegtajiem pieteikumiem atlasīja starptautiska žūrija – Jūlija Asperska (Julia Asperska, Polija), Pedru Barreiru (Pedro Barreiro, Portugāle), Johanna Ikola (Johanna Ikola, Somija), Bušs Hārtshorns (Bush Hartshorn, Lielbritānija) un Gergejs Tallo (Gergely Talló, Ungārija). Kopumā žūrija izcēla Baltijas laikmetīgās dejas ainas daudzveidību, norādot, ka iesniegtie darbi ir gan konceptuāli, gan tehniski spēcīgi un vienlaikus atspoguļo dejas nozīmīgumu, kas, veidojot dialogu par sabiedrībā aktuālām tēmām, pārsniedz skatuves robežas.

Papildus oficiālajai Baltijas Dejas platformas programmai 8. un 12. februārī Rīgā būs skatāmas arī citas Latvijas dejotāju un horeogrāfu izrādes.

Ar pilnu Baltijas Dejas platformas programmu var iepazīties tīmekļa vietnē https://balticdance.org

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās vai tīmekļa vietnē www.bilesuparadize.lv

Baltijas Dejas platformas rīkošanu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Baltijas Kultūras fonds, Valsts kultūrkapitāla fonds, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” (Nordic Culture Point).Atpakaļ