Seminārs notika Dailes teātrī, 2005. gada 4.-7.jūlijā. Šis bija jau trešais seminārs, kas veltīts teātra tehniskajām profesijām sērijā ar kopīgo nosaukumu „Managing Performing Arts across Europe”.
Dalībnieki Seminārā piedalījās 63 dalībnieki – 5 dalībnieki no Igaunijas, 4 no Lietuvas un 54 no Latvijas. Semināra dalībnieki netika dalīti iesācējos un pieredzējušos profesionāļos. Iepriekšējo semināru pieredze rādīja, ka bieži praksē pieredzējuši skatuves darbinieki (gaismotāji, skaņu operatori, izrāžu vadītāji, tehniskie direktori u.c.) nepārzina profesijas teorijas pamatus. Tādēļ semināra programma tika veidota tā, lai sniegtu ieskatu skaņas un akustikas ābecē. Programma Programmas ievaddaļa tika veltīta akustikas un skaņu sistēmu veidošanas pamatzināšanu apguvei. Turpinājumā dalībnieki apguva skaņu sistēmu veidošanu un pielāgošanu. Daļa semināra programmas tika veltīta dažādu skatuves mākslu apskaņošanas plānošanai un attīstībai, kā arī mūsdienu tehnoloģiju iespējām un tendencēm. Netrūka diskusijas starp dalībniekiem un pedagogiem, kā arī lekcijās pārrunātā praktisku piemēru – 2 vakarus kā „mācību materiāls” seminārā piedalījās mūziķu trio ar džeza improvizācijām, kuras studenti mācījās apskaņot. Liela nozīme bija studijas „Sound Division” apmeklējumam trešās semināra dienas vakarā - studenti varēja praksē ieraudzīt, „saklausīt” un aptaustīt iepriekšējās lekcijās pieminēto tehnisko iespēju piemērus. Pasniedzēji Semināra moderators bija skaņu režisors un inženieris Andris Ūze, kura vadībā tika izstrādāta programma un atlasīti pasniedzēji. Semināru ievadīja akustikas speciālista Andra Zabrauska lekcijas. Pārējās semināra tēmas dalīja pasniedzējs Entonijs Valdrons (Anthony Wladron) no Lielbritānijas un Mihaels Markus Štāts (Michael Marcus Staats) no Vācijas. Pasniedzēji ir gan pieredzējuši praktiķi, gan spēcīgi teorētiķi. Piemēram, Mihaela Štāta lekcijas balstījās skaņu akustikas un inženierijas teorētiskajā pamatojumā. Arī Entonijs Valdrons ir pieredzējis lektors. Viņa vadītās lekcijās bija atrasts balanss starp teoriju un praksi. Īpašu atzinību izpelnījās Andra Zabrauska lekcijas par akustiku, kuras tika pasniegtas ļoti atraktīvi -ar vizuāliem materiāliem un reāliem piemēriem no pasaules akustisko būvju prakses.
Novērtējums Jau tradicionāli semināra noslēgumā dalībniekiem tika izdalītas aptaujas anketas, kurās tika lūgts novērtēt semināru, izteikt priekšlikumus līdzīgiem pasākumiem nākotnē. Dalībnieki novērtēja atzinīgi semināra organizāciju un programmu, īpaši atzīmējot pasniedzējus. |