Mums neko nenojaušot, igauņu deja pēdējo 10 gadu laikā ir izaugusi par apbrīnas vērtu fenomenu. Ar mērķtiecību un labu pašironijas devu igauņi ir izkopuši savu stilu, kas ir grūti definējams, toties viegli atpazīstams un ir lielā cieņā ne tikai Igaunijā, bet arī Eiropā, kur regulāri strādā ne viens vien igauņu horeogrāfs.
29. martā plkst. 19:00 Renāte Valme “Mesta” Horeogrāfija, scenogrāfija, režija: Renāte Valme Deja: Renāte Valme un Helgurs Rosentāls Video un foto: Villems Valme un Renāte Valme Teksts: Valdurs Mikita Kopproducenti: Monty (Antverpene), Kanuti Gildi SAAL (Tallina) Izrādes garums: 50 min.
Renāte Valme (Renate Valme) ir vispazīstamākā Igaunijas jaunās paaudzes neatkarīgā horeogrāfe. 2002. gadā viņa pabeidza Vīlandes kultūras akadēmijas dejas nodaļu un jau ar pirmajiem darbiem, kas apvienoti triloģijā "Mistiskas skaņas krācošā naktī", viņas talants tika ātri novērtēts gan Igaunijā, gan starptautiskos festivālos Berlīnē, Kauņā, Leipcigā, Pēterburgā, Helsinkos, Viļņā, Gdaņskā, Kijevā u.c. 2002. gadā viņa ieguva Philip Morris Igaunija balvu kā gada debija dejā.
Kaja Kanna “Igaunijā dzīvo laikas” Ideja un izpildījums: Kaja Kanna Oriģinālmūzika: Kalle Tikas Kopproducenti: Kanuti Gildi SAAL (Tallina), Dans in Kortrijk (Beļģija), Springdance festivāls (Holande) Izrādes garums: 38 min.
Kaja Kanna (Kaja Kann) ir studējusi pārtikas tehnoloģiju, strādājusi kā dejotāja, cirkus māksliniece, šefpavāre un pasniedzēja. Viņa ir viena no mākslinieku kolektīva united dancers of ZUGA dibinātājiem. Viņas režisētā izrāde "ZUGA uzcels pilsētu" 2004. gadā saņēma Igaunijas teātra gada balvu kā labākā dejas izrāde. Pirms diviem gadiem Kaja pārcēlās uz dzīvi mazā ciematiņā 70 km no Tallinas. Izrādē skan Kalles Tikasa oriģinālmūzika, turpinot igauņu mūziķu grupas "Beggars Farm" un ZUGAS dejotāju veiksmīgo sadarbību, kas aizsākās izrādē ""ZUGA uzcels pilsētu" un turpinās arī ZUGAS jaunākajā projektā "Sieviete un Vilks". “Beggars Farm” līdz šim ir izdevuši četrus diskus un sarakstījuši mūziku kinofilmai.
30. martā plkst.19:00 united dancers of ZUGA "Sieviete un Vilks" Ideja: Kaja Kanna, Tīna Moldere un Bušs Hartshorns (Lielbritānija) Teksts, deja un videokamera: Kaja Kanna un Bušs Hartshorns Horeogrāfija: Tīna Moldere Oriģinālmūzika, skatuves iekārtojums un gaismas: Kalle Tikas Kopproducents: Kanuti Gildi SAAL Atbalsta: THEOREM, Tallinnas pilsētas kultūras mantojuma nodaļa, Igaunijas kultūrkapitāla fonds, Britu Padome Tallinā, EREL Group Residences & Apartments Izrādes garums: 80 min.
united dancers of ZUGA ir kolektīvs, ko 1999. gadā nodibināja trīs jauni dejas mākslinieki Kaja Kanna, Tīna Moldere un Jarmo Karings. Kopš tā laika ZUGA ir izveidojusi 16 izrādes un ar tām apceļojusi Igauniju, Eiropu un ASV. ZUGA bieži rāda darbus netradicionālās spēles vietās (parkos, uz ielām, tramvajos, klubos u.tjpr.) ZUGAI svarīgs ir kontakts ar skatītājiem; viņoem raksturīgi gluži ikdienišķi dialogi uz skatuves. ZUGA ir vienīgā dejas apvienība Igaunijā, kurai ir savs fanu klubs.
Izrāde "Sieviete un Vilks" ir igauniešu Kajas Kannas un Tīnas Molderes (Tiina Mölder) sadarbība ar britu dejas ekspertu Bušu Hartshornu (Bush Hartshorn). Bušs ir starptautiskajā dejas vidē pazīstama in neordināra personība – 70. gados, strādājot par kravas mašīnas šoferi, apbraukājis Eiropu, nodarbojies ar dažādiem mākslas procesiem, bijis aktieris, studējis pie leģendārā improvizācijas meistara Stīva Pakstona, tad pievērsies producenta darbam un vairākus gadus ir Nacionāla dejas centra Jorkšīrā mākslinieciskais direktors.
Igauņu Balzama programma veidota sadarbībā ar Kanuti Gildi SAAL. Kanuti ir Tallinas vienīgā dejas skatuve, kas regulāri programmē Igaunijas un ārvalstu dejas izrādes, katru gadu rīko Igaunijas dejas skati un starptautisko Augusta dejas festivālu. Kanuti ir igauņu dejas dzīves centrs - ik dienu studijā notiek dejas klases un mēģinājumi, vakaros izrādes, diskusijas un koncerti. Biļetes: no 13. marta Dailes teātra kasēs Brīvības ielā 75, tel. 7279566 Biļešu cena: 4 Ls uz vienu vakaru; 6 Ls uz abiem vakariem; 2 Ls studentiem, skolēniem un pensionāriem |