Tikšanās tēma ir “Jaunu tiltu radīšana un kopienas ilgtspēja” (Building New Bridges and Sustaining the Community). To rīko Somijas dejas centrs Dance Info Finland un tajā ir aicināti piedalīties dejas jomas profesionāļi, kam interesē Baltijas-Ziemeļvalstu dejas kopienas nākotne, esošo un jaunu sadarbības modeļu attīstība. Programma piedāvās sarunas, lekcijas, darbnīcas, rīta klases un izrādes un visam pa vidu iespēju iepazīt reģiona kolēģus, socializēties un gūt iedvesmu brīnišķīgajā Ālandu salu arhipelāgā.
Pieteikšanās līdz 31. martam.
Mariehamnas tikšanās noslēdz sadarbības projekta kedja 2012-2015 ciklu un iepazīstinās ar projektā paveikto. Mariehamna būs vienīgā vieta un reize, kad vienkopus varēs noskatīties visas 10 kedja projekta Wilderness dance rezidencēs radītās izrādes. Wilderness dance radītajā unikālajā rezidenču programmā lauku teritorijās ir iesaistītas 10 dejas kompānijas un kopumā 50 mākslinieki no Baltijas-Ziemeļvalstu reģiona, tai skaitā Latvijas kolektīvi Dejas anatomija (horeogrāfes Elīna Breice un Agnese Bordjukova kopā ar dejotāju Edgaru Šļakotu, videomākslinieku Valentīnu Nagibinu un koklētāju Laimu Jansoni) un Swufus (horeogrāfe Kristīne Vismane, scenogrāfs Rūdolfs Baltiņš, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers un topošais aktieris/ mūziķis Uldis Sniķers).
Visi Wilderness mākslinieki rādīs jaunus darbus, kas tapuši rezidencēs lauku reģionos, kur saiknei ar dabu un vietējo sabiedrību ir bijusi svarīga nozīme. Tai skaitā būs norvēģu, somu un islandiešu dejas kompāniju darbi, kas daļēji tapuši rezidencēs Bebrenē un Ainažos 2013. gada vasarā un 2014. gada pavasarī.
LJTI ir Wilderness dance sadarbības partneris kopā ar organizācijām no Islandes, Somijas, Dānijas un Ziemeļnorvēģijas.
Projektu atbalsta ES programma „Kultūra”. Latvijā tas notiek ar LR Kultūras Ministrijas, VKKF, Ilūkstes novada pašvaldības, Salacgrīvas novada domes, Ainažu kultūras nama un vietējo iedzīvotāju atbalstu.
|