|
|
Sākas Wilderness dance rezidences Latvijas reģionos |
|
No 13. jūnija Dvietē un Bebrenē un no 28. jūnija Ainažos darbību sāk starptautiska rezidenču programma Wilderness dance. Trīs nedēļas tur uzturēsies ziemeļvalstu dejas kompānijas, strādājot pie jaunām izrādēm un tiešā veidā iedvesmojoties no apkārtējās dabas un vietējiem iedzīvotājiem. |
|
|
Wilderness dance ir pirmais tik plaša mēroga daudzgadu sadarbības projekts starp Baltiju un Ziemeļvalstīm laikmetīgās dejas jomā, kurā piedalās latviešu un skandināvu mākslinieki un kura uzmanības centrā ir laikmetīgās mākslas procesu nodrošināšana reģionos. 2013. un 2014. gadā rezidencēs Latvijas uzturēsies četras dažādas skandināvu mākslinieku grupas, savukārt Latvijas dejotāji - apvienības Dejas anatomija (horeogrāfe Elīna Breice) un Swufu’s (horeogrāfe Kristīne Vismane) – jau pabijuši pirmajās rezidencēs Norvēģijā un Islandē.
Kopā Wilderness dance projektā no 2012. līdz 2015. gadam kopumā iesaistīsies ap 50 reģiona dejas mākslinieku, 5 dejas organizācijas, 10 līdz šim ar laikmetīgo deju nesaistītas vietas un tā laikā taps 10 jaunas izrādes vai dejas filmas, kas tiks izrādītas projekta dalībvalstīs un ārpus tām.
Rezidencē Dvietē no 13.jūnija līdz 4. jūlijam uzturēsies norvēģu horeogrāfe Ingri Fiksdāla ar radošo grupu piecu cilvēku sastāvā. Ingri Fiksdāla ir viena no šībrīža talantīgākajām trīsdesmitgadnieku paaudzes horeogrāfēm Norvēģijā un pagājušā gada laikā strauji guvusi plašu starptautisku atzinību. Pērn viņa saņēma Oslo pilsētas balvu par neparasto izrādi “Nakts ceļotājs”, kura notiek mežā un būs skatāma arī Rīgā, Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programmā šī gada septembrī. Dvietē norvēģu mākslinieki strādās pie jaunas izrādes “Mēs pametām kluso mežu”, kuras pamatā ir ideja par kustību partitūru lielam cilvēku skaitam. Trīs nedēļas mākslinieki dzīvos Bebrenes ciemā un šai laikā daudz uzturēsies Dvietes palienē, sadarbosies ar vietējiem iedzīvotājiem un arī pasniegs nodarbības bērniem. Rezidences noslēgumā mākslinieki sniegs izrādi vietējai publikai.
Par otru Wilderness dance reizdences vietu Latvijā kļūs Ainaži ar to vēsturisko kultūras nama ēku un apkārtējam randu pļavām. No 28.jūnija līdz 19.jūlijam te dzīvos un strādās somu-britu dejas kompānija horeogrāfu Janīnas Rajakangas un Nīla Kalahana vadībā. Viņus interesē pamatvērtības, kas piešķir nozīmi ikviena cilvēka dzīvei ikvienā zemē – mājas, darbs, bērni, mīlestība – un viņi paredzējuši tikšanās un sarunas ar dažādām vietējas sabiedrības vecuma grupām. Rezidence noslēgsies ar publisku prezentāciju Ainažu kultūras namā vietējai publikai un visiem interesentiem.
Mākslinieku gaitām varēs sekot līdzi blogā: kedjawilderness.tumblr.com
Rezidences Latvijā būs pirmais radošā darba posms abām mākslinieku grupām, kuras pabeigs šeit uzsāktos projektus nākamajās rezidencēs jau citās projekta valstīs.
Wilderness dance projekts ir tapis, sadarbojoties skatuves mākslas organizācijām piecās valstīs - Performing Arts Iceland Islandē, Latvijas Jaunā teātra institūtam (LJTI), Bora Bora Dānijā, MAD production Somijā un Dansarena Nord Norvēģijā. Projekta sadarbības partneri un atbalstītāji Latvijā ir Ainažu kultūras nams, Salacgrīvas novada dome, Ilūkstes novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds un LR Kultūras ministrija.
Wilderness dance ir apjomīgās sadarbības platformas kedja 2012-2015 projekts, kas notiek pateicoties ES Kultūras programmas 2007-2013, Ziemeļvalstu Kultūras fonda un Ziemeļvalstu Kultūras Kuntakpunkta atbalstam.
|
|
|
Atgriezties |
|
|
|