IICCA izsludina konkursu mākslas darba radīšanai BudapeštāStarptautiskais Kopienas pasūtītas mākslas institūts (International Institute of Community Commissioned Art – IICCA) sadarbībā ar biedrību “Latvijas Jaunā teātra institūts”(Latvija), “Bethlen” teātri, “Pro-Progressione” (Ungārija) un “Art Transparent” (Polija) “DemArt” projekta ietvaros aicina māksliniekus un mākslinieku apvienības līdz 2024. gada 15. janvārim pieteikt idejas mākslas darba radīšanai Budapeštas 7. rajonā.

Mākslinieks vai mākslinieku apvienība var darboties jebkurā no mākslas žanriem – vizuālajā, audiovizuālajā, multimediju, skatuves mākslas vai starpdisciplinārā žanrā. Mākslas darbam jābūt saistītam ar Budapeštas 7. rajonu jeb bijušo ebreju kvartālu, sauktu arī par Elizabete kvartālu, un tur mītošajām iedzīvotāju grupām, pēc iespējas atklājot šīs vietas neizstāstītos stāstus. Tiks novērtēta idejas aktualitāte, mākslas darba viegla pieejamība vietējiem iedzīvotājiem, paliekoša ietekme uz pilsētas sabiedrību un tāmas, kuras saistītas ar mazāk pārstāvētām vai diskriminētām iedzīvotāju grupām.

Konkurss norisināsies divās kārtās un noslēgsies nākamā gada maijā. Izvēlētajam pretendentam tiks piešķirta 12 000 EUR stipendija darba veidošanai. Darbu jāspēj īstenot četru mēnešu laikā līdz 2024. gada ausgustam.

Konkursa ideju pieteikumi var iesūtīt rīkotājiem līdz 15. janvārim. 

Pieteikuma anketa pieejama šeit – PIETEIKUMA ANKETA

Plašāka informācija par projektu pieejama iicca.org vai rakstot e-pastu uz: nemethne.molnar.anna@proprogressione.com

“DemArt” un IICCA finansē Eiropas Savienība. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autora(-u) personīgos uzskatus un ne vienmēr sakrīt ar Eiropas Savienības vai Eiropas Izglītības un Kultūras izpildaģentūras (EACEA) viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne EACEA nenes atbildību par paustajiem uzskatiem. Atbalsta Latvijas Kultūras ministrija.Atpakaļ