Foto un video no Andreja Strokina “MagiC Carpets” rezidenci noslēdzošās diskusijasAktuālie pasaules notikumi, kas atbalsojas arī mūsu sabiedrībā, mudina atgriezties pie indivīdu stāstiem un iespējamo savstarpējo dialogu starp dažādiem cilvēkiem, kopienām un vietām, tādēļ Latvijas Jaunā teātra institūts 2022. gada vasarā uzrunāja fotogrāfu un dokumentālistu Andreju Strokinu piedalīties projekta “MagiC Carpets” rezidencē. Rudenī Strokins uzsāka izpētes projektu, cenšoties atrast saskarsmes punktus ar jauniešiem, kuri būtu gatavi dalīties ar pieredzes stāstiem par viedokļu nesakritību ģimenes vai draugu lokā saistībā ar Krievijas karadarbību Ukrainā.

Noslēdzot rezidenci, Andrejs Strokins 19. janvāra vakarā ISSP galerijā sarunājās ar filozofu, publicistu Igoru Gubenko, sociālantropoloģi Ingunu Potetinovu, scenogrāfi Kristinu Rezvihu un miera veidošanas, konfliktu risināšanas procesu arhitekti Ilzi Dzenovsku un iepazīstināja ar rezidences laikā radīto foto un video materiālu. Diskusijā tika aplūkotas tēmas un jautājumi, kas radušies no sarunām ar jauniešiem no bilingvālajām ģimenēm.


Video: Alfrēds Ulmanis

Foto: Aivars Ivbulis

Projekts “MagiC Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas. 

Vairāk info: magiccarpets.eu

 Atpakaļ