Aicinām piedalīties nodarbību ciklā “Paplašinātā pieeja laikmetīgajai skatuves mākslai”Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) aicina kultūras un laikmetīgās skatuves mākslas producentus, māksliniekus, institūciju vadītājus un citus interesentus līdz š. g. 10. maijam pieteikties bezmaksas nodarbību sērijai, kas veltīta pieejamības veicināšanai. Četrās nodarbībās pieredzējušu ekspertu vadībā varēs apgūt metodes, kā mākslas notikumus padarīt atvērtus un pieejamus plašākam cilvēku lokam, ieskaitot personas ar kustību, redzes vai dzirdes grūtībām. 

Semināru mērķis ir veidot dialogu un veicināt izpratni sadarbībai starp skatuves mākslas profesionāļiem un cilvēkiem ar invaliditāti, fokusējoties nevis uz īpašu pasākumu veidošanu personām ar funkcionāliem ierobežojumiem, bet gan strādājot, lai kultūras notikumi būtu pieejami ikvienam. 

Projekta vadītājs Normunds Pīlips, kuram ir plaša pieredze darbā ar pieejamības, iekļaušanas un diskriminācijas novēršanas jautājumiem, nodarbību sēriju radījis darbā ar organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar funkcionālām grūtībām. Nodarbības būs interaktīvas un balstītas reālā pieredzē. Eksperti pieskārsies plašam tēmu lokam, koncentrējoties uz universālā dizaina pieeju, kas paredz pārdomātus risinājumus jebkura notikuma plānošanā, veidošanā un īstenošanā, sākot ar informācijas pieejamību un beidzot ar infrastruktūras jautājumiem. Semināru sērijas noslēgumā tiks radītas vadlīnijas skatuves mākslas projektu atvērtībai personām ar funkcionāliem ierobežojumiem, kuras pēcāk bez maksas būs pieejamas plašākam interesentu lokam.

Informācija: Projekta vadītājs Normunds Pīlips, normunds@theatre.lv vai radošā direktore Beka Bergere, bek@theatre.lv.

Kur? Semināri, atkarībā no valstī pastāvošajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, plānoti pandēmijas apstākļiem atbilstošā vietā Rīgā vai attālināti. 

Kad? 28. maijā un 2., 9., 16. jūnijā (no rīta vai pēcpusdienā).

Ja jūs tas interesē, lūdzu, aizpildiet šo informāciju līdz 10. maijam. Ar izvēlētajiem dalībniekiem sazināsimies 12. maijā.

 

Projekts “Paplašinātā pieeja laikmetīgajai skatuves mākslai” tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Foto: Aivara Ivbuļa foto no izrādes “Doties:Sadoties, “Homo Novus 2020”.Atpakaļ