Lēna videokonference “With For About 2020”No 27. maija līdz 17. jūnijam, četras nedēļas pēc kārtas, notika publiska tiešsaistes videokonference “With For About 2020” jeb “Kopā ar, priekš un par 2020. gadu”.

Lai aktualizētu situāciju, kādu vīrusa inficētajā pasaulē šobrīd izdzīvo un pārdzīvo  sabiedrības dažādās marginalizētās grupas, ikgadējā “Heart of Glass” rīkotā konference mainījusi formātu, pieaicinot kā kuratorus mentālās veselības aktīvistu Džeimsu Ledbiteru, kurš darbojas ar pseidonīmu the vacuum cleaner, un kuratori Sesilju Vī. Tajā plānots kopradīt dzīvu, starpdisciplināru, bet reizē lēnprātīgu dialogu starp mākslu, aktīvismu un sociālajām praksēm, kas radītas, lai reaģētu uz “Covid-19” krīzi. Konferences centrā – kuratoru izvēlētu dalībnieku – mākslinieku, aktīvistu, akadēmiķu radītas videoprovokācijas, kuru mērķis ir veidot telpu jautājumiem par vīrusa izraisītajām sociālajām sekām un ietekmi nākamajā dekādē – vēl vairāk sarežģījot robežu šķērsošanu, radot jaunus rasisma viļņus, ekoloģiskas problēmas, sašķeltu sabiedrību.

Pāsākumā piedalījās Selina Tompsone (UK), Anja Kangīsera (AUS), Braiens Banmanja (UGA), Migrants In Culture (UK), Navilds Akosta un Fanija Sosa / Black Power Naps, prof. Rita Giacaman un dr. Weeam Hammoudeh (Sabiedrības veselības institūts, Palestīna), Kat Salas un Matilda Baikersa (STROLL PDX) ar Roju Amirsoleimani (Portlandas Laikmetigās mākslas institūts, ASV) un citi.

Vairāk informācijas par pasākumu un dalībniekiem

Visas konferences epizodes skatāmas šeit.

Ceturtā epizode 17. jūnijā

Trešā epizode 10. jūnijā

Otrā epizode 3. jūnijā

Pirmā epizode 27. maijā.

 

With For About 2020 rīko sociālās mākslas aģentūra Heart of Glass, to atbalsta Live Art Development Agency (UK), Create Ireland, Gessnerallee (Šveice), Sophienaele (Berlīne), Latvijas Jaunā teātra institūts (ar platformas ACT: Art, Climate, Transition un ES programmas “Radošā Eiropa” atbalstu), A Blade of Grass (ASV), Portlandas Laikmetīgās mākslas institūts (ASV) un Migrants in Culture. Finansē Anglijas Mākslas padoem, Pola Hemlina fonds un Gessnerallee.

  

 Atpakaļ