Izsludinām pieteikšanos 2021. gada Latvijas izrāžu skateiLatvijas teātri, apvienības un skatuves mākslinieki aicināti pieteikt savas izrādes un projektus Latvijas izrāžu skatei LiVe, kas šogad no 2. līdz 5. novembrim notiks gan klātienē Rīgā, gan tiešsaistes vidē – speciāli skatei veidotā digitālajā platformā. Skates mērķis ir iepazīstināt starptautiskos skatuves mākslas profesionāļus, festivālu vadītājus, kuratorus, kritiķus, žurnālistus un citus radošo nozaru pārstāvjus ar Latvijas teātra jaunākajām tendencēm un skatuves mākslas daudzveidīgo ainavu, tās māksliniekiem un darbiem, kuri ir gatavi starptautiskai izrādīšanai un atbilst viesizrāžu formātam.

2021. gada izrāžu skati rīko Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību (LTDS), Starptautiskās Teātra kritiķu asociācijas (AICT/IACT) Latvijas nodaļu un Latvijas teātriem, teātra kompānijām un individuāliem māksliniekiem.

Skates oficiālajā programmā būs iekļautas vismaz astoņas LJTI un AICT/IACT veidotās ekspertu žūrijas izvēlētas izrādes – tās skates viesi varēs noskatīties pilnā garumā klātienē un/vai tiešsaistē. Lai pieteiktu izrādi skates programmai, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu ŠEIT.

Šī gada skatē piedāvājam arī izrāžu “ātrās prezentācijas” – 15 minūšu garas projektu prezentācijas pēdējo piecu gadu laikā tapušajām izrādēm vai vēl tapšanā esošajām iecerēm. Lai visi dalībnieki būtu vienlīdz labi sagatavoti prezentēt savu šādā formātā, izvēlētajiem pretendentiem būs jāpiedalās sagatavošanas darbnīcā profesionālu un starptautiski novērtētu mentoru (Lēne Banga (Oslo) un Beka Bergere (Melburna/Rīga)) vadībā. Šim nolūkam dalībnieki saņems arī honorāru, kas paredzēts idejas izstrādei un prezentācijas video veidošanai. Lai pieteiktu izrādi prezentāciju programmai, lūdzam aizpildīt pieteikuma anketu ŠEIT.

Pieteikšanās 2021. gada Latvijas izrāžu skatei un projektu prezentācijām noslēgsies 18. jūlijā (23.59). 

Ar izvēlētajiem pretendentiem sazināsimies līdz 31. jūlijam.

Skates izrāžu programmas un prezentāciju izvēles svarīgākie kritēriji ir izrāžu novatorisms, kvalitāte, piemērotība viesizrāžu formātam un potenciāls ieinteresēt starptautisko auditoriju, kā arī mākslinieku un teātru gatavība strādāt starptautiskā vidē.

Papildu jautājumu gadījumā lūdzam sazināties ar mums, rakstot e-pastu uz contact@theatre.lv.

Lai radoši!

2021. gada Latvijas izrāžu skati LiVe un digitālās platformas tapšanu un tehnisko nodrošinājumu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “KultūrELPA”.

Foto: “Homo Novus”, “Purva klubs” (Filips Kens, 2015), foto autors Andrejs StrokinsAtpakaļ