APVĒRSUMS! Latvijas Jaunā teātra institūts meklē jaunos festivālu kuratorusLatvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) aicina drosmīgus un neatkarīgi domājošus jauniešus līdz 25. janvārim pieteikties festivālu kuratoru apmācības programmai “Apvērsums” un kļūt par veidotājiem diviem starptautiski ievērojamiem skatuves mākslas notikumiem.

Pieteikšanās ir noslēgusies!

Nākotne ir jaunās paaudzes rokās, un tieši tu vari to ietekmēt! Ja esi 16 līdz 18 gadus vecs, tevi interesē skatuves māksla, pilsoniskais aktīvisms un vēlies izmēģināt spēkus radošā profesijā, piesakies 14 mēnešus ilgai festivālu kuratoru apmācības programmai “Apvērsums” atzītu Eiropas laikmetīgā teātra festivālu veidotāju vadībā.

Mēs piedāvājam pieciem Latvijas un pieciem Norvēģijas jauniešiem iepazīt laikmetīgās skatuves mākslas profesionālo vidi un praksē iemācīties organizēt kultūras notikumus – no producēšanas, dramaturģijas un dalībnieku atlases līdz scenogrāfijas un komunikācijas stratēģijas veidošanai. No 2022. gada februāra līdz 2023. gada maijam jaunieši piedalīsies tiešsaistes semināros, kopīgi sekos līdzi vietējiem un starptautiskiem mākslas notikumiem, kā arī dosies pieredzes apmaiņas braucienos uz Norvēģiju. Abu valstu jaunieši, savstarpēji sadarbojoties, patstāvīgi organizēs divus skatuves mākslas festivālus – “Homo Novus” programmu “Apvērsums” 2022. gada septembrī Rīgā un “Rosendal SHAKEDOWN” 2023. gada aprīlī Trondheimā.

Dodot iespēju jauniešiem pašiem uzņemties atbildību un uz laiku kļūt par pilsētas kultūras dzīves noteicējiem, projekta “Apvērsums” rīkotāji, LJTI un Norvēģijas “Rosendal Teater”, vēlas veicināt jauniešu iesaisti sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā un starptautisku pieredzes apmaiņu. Idejas autori ir LJTI direktore Beka Bergere un “Rosendal Teater” mākslinieciskais vadītājs Aleksandrs Robertss. Programmas mentores būs pieredzējušas Eiropas festivālu veidotājas: Sodja Zupanca Lotkere (Čehija, Prāgas Skatuves mākslu akadēmija, bij. Prāgas kvadriennāles kuratore), Ašgerdura Gunarsdotira (Islande, Reikjavīkas dejas festivāla kuratore), Marta Keila (Polija, Varšavas skatuves mākslas institūta vadītāja) un Santa Remere (LJTI pārstāve, festivāla “Homo Novus” producente).

Lai pieteiktos programmas “Apvērsums” konkursam, iepriekšēja pieredze laikmetīgā teātra procesos nav nepieciešama, galvenie pretendentu atlases kritēriji – radoša degsme, interese par skatuves mākslu, labas angļu valodas zināšanas, vēlme darboties kolektīvā un iespēja piedalīties tiešsaistes semināros un apmaiņas braucienos. “Homo Novus” festivāla izrādes notiks Rīgā, tāpēc jauniešiem ir jābūt iespējai pašiem nokļūt līdz norises vietai, savukārt ceļojumi uz Trondheimu tiks organizēti kolektīvi, sedzot visus ceļa izdevumus. Par dalību 14 mēnešu jauno kuratoru programmā jaunieši arī saņems atlīdzību (līdz 2500 eur, t.sk. nodokļi).

Interesentus aicinām aizpildīt pieteikuma anketu līdz 2022. gada 25. janvārim (23:59). Dalībnieku atlases kolektīvā intervija paredzēta 1. februārī 17:00 klātienē Rīgas centrā (ņemot vērā tā brīža epidemioloģisko situāciju intervija var tikt pārcelta tiešsaistē), bet rezultāti par dalībnieku uzņemšanu tiks paziņoti līdz 8. februārim.

Jautājumu gadījumā rakstīt e-pastu sandra@theatre.lv vai zvanīt 67228477.

Fotogrāfija no festivāla “Homo Novus” 2021. gada izrādes “Sekss, narkotikas un noziedzība”. Fotogrāfs: Aivars Ivbulis

Projekts “Apvērsums” (Nr. EEZ/2021/1/15) tapis Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” konkursa “Atbalsts profesionālās mākslas un kultūras produktu radīšanai bērnu un jauniešu auditorijai” ietvaros. Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir 249 635,00 EUR, no kurām 212 189,75 EUR sedz Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta, bet 37 445,25 EUR valsts budžeta līdzfinansējums. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu iesaisti sabiedrībai nozīmīgu jautājumu risināšanā un līdzdalību pilsētas kultūras dzīvē.
Strādājam kopā iekļaujošai un konkurētspējīgai Eiropai! Vairāk: www.eeagrants.lvAtpakaļ