Aicinām pieteikties mākslas darba jaunrades atbalstam projektā “The Weight of Air”Biedrība “Latvijas Jaunā teātra institūts” (LJTI) aicina Latvijā dzīvojošus māksliniekus / mākslinieku apvienības pieteikties jauna mākslas darba radīšanai projektā “The Weight of Air”, aizpildot šo anketu līdz šī gada 31. jūlijam.

Projektā “The Weight of Air” pieci mākslinieki vai mākslinieku apvienības no dažādām Eiropas Savienības valstīm – Latvijas, Portugāles, Polijas, Itālijas un Nīderlandes – tiek aicināti radīt mākslas darbus saistībā ar tēmu “Gaiss” katra mākslinieka vietējā kontekstā. Gala rezultātā tapušie pieci mākslas darbi būs unikāli, bet tomēr savstarpēji saistīti. Projekts “The Weight of Air” ir piemērots jebkurai mākslas disciplīnai.

Projekta norises laikā no 2023. gada oktobra līdz 2024. gada jūlijam mākslinieki tiek aicināti veidot jaundarbu, izmantojot vidi saudzējošas metodes. Radīšanas process notiks individuāli, taču līdztekus tam projekta laikā paredzētas arī tiešsaistes un klātienes tikšanās visiem iesaistītajiem piecu valstu pārstāvētajiem māksliniekiem un organizētājiem. Projekta sākuma posmā visi mākslinieki definēs projekta vienojošo pavedienu, lai nodrošinātu visu piecu mākslas darbu radniecību. Šī iemesla dēļ dalība projekta klātienes tikšanās Ungārijā (retreat) no 2023. gada 2. līdz 6. oktobrim ir obligāta.

Gaiss ir tik visuresošs, ka tiek pieņemts kā pašsaprotams. Tas ir nepastāvīgs, šķiet, ka tas nevienam nepieder, un tomēr tas pieder pie mūsu kolektīvās atbildības. Ir ļoti grūti uzdot jautājumus par tā drošību, kvalitāti, piekļuvi, piesārņojumu un tā ietekmi. Šī iemesla dēļ LJTI meklē mākslinieku / apvienību izaicinājumam radīt darbu, kas atspoguļo aktuālākās vietējā mēroga problēmas, kas saistītas ar tēmu gaiss.

Izvēlētajam māksliniekam / mākslinieku apvienībai paredzēta atlīdzība par radošā darba izveidi, kā arī nodrošinātas ražošanas izmaksas (konkrētās summas apmērs tiks precizētas pēc mākslinieku atlases). Mākslas darbu radīšana ir daļa no Radošās Eiropas projekta “The Big Green”.

Pieteikties iespējams līdz šī gada 31. jūlijam: https://forms.gle/FZeuDbn8a1hVXa928

Notikumu īsteno projekts “The Big Green”, atbalsta ES programma “Radošā Eiropa”.Atpakaļ