Tbilisi Fotogrāfijas un multimediju muzejā atklāta izstāde “Tikšanās punkts: Kalni” ar Dāvja Kaņepes dalību17. janvārī Tbilisi Fotogrāfijas un multimediju muzejā (Tbilisi Photography & Multimedia Museum) atklāta izstāde “Tikšanās punkts: Kalni”. Izstāde norisināsies līdz 10. februārim.

“Tikšanās punkts: Kalni” ir kulminācijas pasākums tāda paša nosaukuma mākslas rezidenču programmai, kas 2023. gadā norisinājās Adžārijas kalnu apgabalā, un tajā apkopoti 9 vietējo un starptautisko mākslinieku, pētnieku un antropologu darbi.

Izstādīto mākslinieku vidū ir arī dramaturga, kino režisora Dāvja Kaņepes darbi. Viņš šovasar piedalījās šajā mākslinieku rezidencē Adžārijas kalnos, pateicoties LJTI ieteikumam un projekta “MagiC Carpets” partnerim – Tbilisi Fotogrāfijas un multimediju muzejam. Kaņepes interešu joma ir brīvība tās plašākā nozīmē – vārda brīvība, pārvietošanās brīvība, pulcēšanās brīvība ir tikai daži piemēri – un pilsētplānošana.

Ko mēs zinām par kalnaino Adžāru, tās iedzīvotājiem un viņu ikdienas dzīvi? Ko mēs zinām par reģiona vēsturisko un kultūras mantojumu, tradīcijām un mūsdienu izaicinājumiem? Uzaicinātie Gruzijas un starptautiskie mākslinieki, pētnieki un antropologi izmantoja mākslinieciskās rezidences kā unikālu iespēju uzzināt vairāk par Adžārijas kalnu reģionu un sniegt savu novērojumu, zināšanu un iespaidu rezultātus dažādos medijos radītu darbu formā.

Dāvis Kaņepe rezidences laikā Khulo, Tago un to apkārtnē iemūžināja šo kopienu ikdienas dzīvi gada karstākajā laikā – augustā. Jaunā ceļa būvniecība, neizbēgamā globalizācijas un tūrisma ienākšana, vienlaikus esot vienīgajai Sakartvelo daļai, kur musulmaņi ir vairākumā, mākslinieks pievērsās šo kopienu kopībai un tradīcijām, kuras burtiski savieno “burvju paklājs” – viens no garākajiem funikuliera maršrutiem Eiropā, kas savieno šīs divas vietas – vienu nomaļu ciematu kalnā, bet citas dinamiskas pilsētiņas, kurām cauri ik dienu iet galvenais ceļš, nesot daudz “ziņu”.

Dāvja Kaņepes rezidences MĀKSLINIECISKĀ VĪZIJA

Izstādē ir iekļauti arī 2023. gadā mūžībā aizgājušā fotogrāfa Anri Tabagua darbi ar Adžārijas piejūru, kas ir veltījums fotogrāfa piemiņai.

Vairāk par izstādi: tpmm.ge/en/events/meeting-point-mountains 

Rezidences Adžārijā tika īstenotas ar Eiropas platformas “MagiC Carpets” un Nīderlandes Karalistes Gruzijā atbalstu.

Projekts “MagiC Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas.

magiccarpets.euAtpakaļ