Noslēgusies skatuves mākslinieces Vitas Malahovas “Magic Carpets” rezidenceTeātra māksliniece Vita Malahova sadarbībā ar biedrību “Gribu palīdzēt bēgļiem”, māksliniecēm Evu Vēveri un neformālās izglītības treneri un supervizori Laumu Žubuli no 17. jūlija līdz 21. augustam rīkoja dažādas nodarbības un darbnīcas multifunkcionālajā centrā “Mucenieki”, patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” un Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā “Daugavpils”.

Rezidences laikā caur dažādām spēlēm, sarunām un aktivitātēm mākslinieces centās rast veidus kā iepazīties, sazināties un nodot viens otram savus pieredzes stāstus ar cilvēkiem, kuri runā daudz un dažādās valodās
Pēc pusotra mēneša intensīvu nodarbību un satikšanos, procesa fokusā izvirzijās tēma par cilvēku uzņemšanu (the act of welcoming people), sagaidīšanu. Kā un kāpēc mēs viens otru uzņemam savās mājas, pilsētās, valstīs? Kādas ir bažas vai gaidas to darot?

Rezidences noslēguma pasākumā darbnīcu dalībnieki un iesaistīto organizāciju pārstāvji vēlreiz atskatījās uz kopā piedzīvoto, svinēja satikšanos kā arī apsprieda kā Latvijā tiek izprasti un arī praktiski piedzīvoti tādi vārdi kā mēs, dažādība, iekļaušana, integrācija, cieņa, emocionālas un fiziskas robežas starp cilvēkiem u.c.

Foto: Elvira Brinkmane

Video: Valdis Jansons

Projekts “MagiC Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas.

Vairāk info: magiccarpets.euAtpakaļ