Noslēgusies mākslinieču Modestas Jakeliūnaites un Elīnas Matvejevas “Magic Carpets” rezidence ĶengaragāTeātra māksliniece Modesta Jakeliūnaite (Lietuva) un video māksliniece Elīna Matvejeva (Latvija), šovasar no 17. jūlija līdz 18. augustam strādāja Ķengaraga apkaimē, sadarbojoties ar senioriem no dienas centra “Ķengarags” un jauniešiem no bērnu un jauniešu centrā “Daugmale”.

Mēneša laikā tika rīkots gan publisks informatīvs pikniks, lai uzrunātu vietējos jauniešus, gan nodarbības jau konkrētai jauniešu un senioru grupai.

Nodarbību laikā mākslinieces ievāca stāstus par dalībniekiem nozīmīgām vietām Ķengaraga apkaimē vēlāk tos iemūžinot fotogrāfijās. Dalībnieki dalījās ar stāstiem par vietām, kuras viņiem ir palikušas atmiņā visspilgtāk, kāda īpaša notikumā dēļ, kur ir satikts kāds tuvs cilvēks, piedzīvots kaut kas negaidīts vai pavadīts visvairāk laika u.c.

Stāsti un bildes tika apvienoti poetiskā Ķengaraga kartē, ciantīpijas tehnikā uz auduma pārnesot bildes, tekstus, augus un citus būtiskus objektus ietvertajiem stāstiem un cilvēkiem. Karte tika prezentēta un papildināta ar jauniem stāstiem 18. Augustā performatīvā piknikā pie jauniešu centra Kaņieris.

Foto: Andrejs Strokins


Video: Līga Vanaga

Projekts “MagiC Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas.

Vairāk info: magiccarpets.euAtpakaļ