Foto un video no Līgas Ūbeles “MagiC Carpets” rezidenci noslēdzošā pasākuma ĶengaragāNoslēdzot starptautiskās platformas “MagiC Carpets” rezidenci, ko īsteno Latvijas Jaunā teātra institūts, horeogrāfe un scenogrāfe Līga Ūbele vēlējās vairāku mēnešu garumā gūto pieredzi dienas centrā “Ķengarags”, ietvert ar senioriem kopīgi radītā notikumā. Tās mērķis bija izcelt un pašos senioros radīt pārliecību, ka viņu radošās aktivitātes dienas centrā ir svarīgas. Izcelt to, ka, lai gan Ķengaragā kultūras aktivitāšu piedāvājums ir neliels, tieši viņi ir tie, kas to paši rada apmeklējot kori, deju nodarbības utt.

Video: Laura Gorodko

Galvenais rezidences pētījuma jautājums bija kultūras deficīts Ķengaragā, tāpēc, domājot par rezidences ilgtspējību, Līga pasākuma norisē vēlējās iesaitīt arī jauniešus no dažādām organizācijām, tādejādi rezidences noslēgumā 17. janvārī Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris” Līga aicināja jauniešus pievienoties senioriem, radot satikšanās vietu šīm divām paaudzēm ar mērķi meklēt iespējamos sadarbības veidus, lai nākotnē, iespējams, kopīgi radītu notikumus Ķengaragā.

Foto: Margarita Germane

Projekts “MagiC Carpets” ir sadarbības platforma, kas apvieno 19 biennāles, triennāles, festivālus, organizācijas, institūtus, radošās telpas un citus kultūras pasākumu veidotājus no 19 dažādām Eiropas Savienības un kandidātvalstīm. Viņu uzdevums ir nodrošināt jaunajiem māksliniekiem iespēju piedalīties rezidencēs, lai kopā ar vietējiem māksliniekiem un kopienām radītu jaunus darbus, kas ļautu izcelt vietējās īpatnības un mazināt stāstu tradīcijas apsīkšanu mūsdienu sabiedrībā, veicinot kultūras pieejamību, aktīvismu un līdzdalības iespējas.

Vairāk info:magiccarpets.eu

 Atpakaļ