Foto atskats: “Magic Carpets” izpētes brauciens uz Sedu



No 10. līdz 12. maijam “Magic Carpets” mākslinieku komanda – vizuālais un teātra mākslinieks Makss Fernandes Oliveira (Portugāle) un dramaturģe Elza Marta Ruža (Latvija) – kopā ar dramaturģijas studentu Jāni Golubovu, kuratori Lindu Krūmiņu un producenti Sandru Lapkovsku devās izpētes braucienā uz Sedu.

Foto: Linda Krūmiņa, Sandra Lapkovska

Makss Fernandess un Elza Marta Ruža jūlija mēnesi dzīvos Sedā. Rezidences laikā mākslinieki satiksies un iepazīsies ar vietējiem iedzīvotājiem, uzklausīs viņu stāstus, dalīsies ar savu pieredzi un zināšanām, lai Valmieras vasara teātra festivāla laikā no 2. līdz 4. augustam skatītājus aicinātu uz rezidences noslēguma pasākumu – kolektīvu izrādi, kas būs tapusi ar aktīvajiem Sedas iedzīvotājiem.

Foto: Vladimirs Bruņins

Biļetes uz notikumu iegādājies šeit, bet vairāk par festivāla programmu uzzini šeit!

Makss Fernandess (1979, Portugāle) ir mākslinieks un pedagogs. Viņš ir attīstījis savu māksliniecisko pētniecību un praksi ciešā saiknē ar mākslas, sabiedrības, politikas un ekoloģijas attiecībām. Viņš strādā starp objektu ražošanu, jaunajiem medijiem un performanci kā sabiedrības iesaistes praksi.

Elza Marta Ruža absolvēja Latvijas Kultūras akadēmijas Drāmas un teksta studiju programmu 2022. gadā. Līdz šim viņas ievērojamākais darbs ir teksts izrādei “Maigā vara” (2023), kas tapa Latvijas Nacionālajā teātrī sadarbībā ar režisoru Matīsu Kažu. Viņa ir veidojusi dramaturģiju arī izrādei “Saule riet austrumos”, kas tika iestudēta neatkarīgajā teātrī “Dirty Deal Teatro” 2021. gadā. Elza turpina pilnveidot savu radošo valodu, piedaloties dažādos lasījumos un veidojot performances, kurās īpaši nozīmīgs temats ir cilvēka privātās dzīves un politikas mijiedarbība.

“Magic Carpets” platformu un mākslinieku rezidences finansiāli atbalsta ES programma “Radošā Eiropa” un līdzfinansē Kultūras ministrija.



Atpakaļ