Working together on ACTING – rezidence kopā ar Janu Ritsema centrā MASSIA IgaunijāNo 13. līdz 21. jūlijam rezidenču centrā MASSIA Igaunijā lieliska iespēja strādāt un domāt par aktiermākslu kopā ar holandiešu režisoru un domātāju Janu Ritsema. Uzsaukums atvērts visiem interesentiem, kuri darbojas teātra, dejas un performances jomā.

Uzsaukums un praktiskā informācija pieejama šeit.

Pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi infomassia@gmail.com. Dalībniekiem jāsedz ceļa izdevumi, reģistrācijas maksa 12 eiro un uzturēšanās izmaksas 20 eiro, kas iekļauj dzīvošanu un kopīgas maltītes.

Jans Ritsema (Jan Ritsema) (1945) ir holandiešu režisors, horeogrāfs, dejotājs, pasniedzējs un publicists. Viņš rada teātri, kas ļauj satikties domāšanai un darbībai. Janu teātrī neinteresē ilūziju un fikcijas mehānisms, bet gan dzīvu, reflektējošu un uz domāšanu mudinošu ķermeņu klātbūtne. Teātris kā vieta, kur aktieriem un skatītājiem būt un domāt kopā. Viņa repertuārā ir Viljama Šekspīra, Bernarda Marī Koltesa un Hainera Millera lugu iestudējumi, Džeimsa Džoisa, Virdžīnijas Vulfas, Rainera Marijas Rilkes un citu prozas darbu dramatizējumi. Sadarbībā ar citiem veidoti darbi “Weak Dance Strong Questions”, “TodayUlysses” un “Pipelines, construction in Europe”, kas guvuši lielus panākumus deviņdesmitajos un divtūkstošo gadu sākumā.

Piecdesmit gadu vecumā Jans Ritsema sāk dejot. Horeogrāfe Mega Stuarte viņu aicinājusi piedalīties improvizācijas projektā “Crash Landings”, viņš strādājis kopā ar horeogrāfu Borisu Šarmacu projektā “Entrainements” Parīzē un kopā ar horeogrāfu Džonatanu Barouzu radījis izrādi “Weak Dance Strong Words”. Jans Ritsemā ir pasniedzējs Annas Terēzas de Kērsmakeres deju skolā PARTS kopš tās dibināšanas 1995. gadā.

1978. gadā Ritsema dibina izdevniecību “International Theatre Bookshop”, kur līdz šim publicētas vairāk nekā 400 grāmatas. 2006. gadā viņš Reimsā dibina alternatīvu, pašu mākslinieku vadītu mākslas rezidenci PerformingArtsForum (www.pa-f.net). Tā ir organizēta, bet neinstitucionalizēta vieta ar noteikumiem, bet bez hierarhiskas struktūras, kas gadā uzņem ap 800 mākslinieku, filozofu un mediju aktīvistu no visas pasaules. 2016. gada rudenī Jans Ritsema atvēra jaunu mākslas rezidenci MASSIA Masiaru ciemā Igaunijā.Atpakaļ