Varšavas Jaunais teātris izsludina pieteikšanos jauno profesionāļu vasaras nometneiVaršavas Jaunais teātris (Nowy Teatr) aicina jaunos teātra un dejas māksliniekus pieteikties divu nedēļu radošai vasaras nometnei – starptautiskai un starpdisciplinārai akadēmijai, kas notiks Varšavā no 14. līdz 28. jūlijam.

Pieteikties aicināti jaunie profesionāļi vecumā līdz 30 gadiem no visas pasaules. Katrā meistarklasē ir 12 vietas, dalībnieki tiek aicināti pieteikties tikai vienā grupā, apņemoties piedalīties visās meistarklases aktivitātēs.

Nometne, kuras vadmotīvs ir identiāte, uzdod jautājumu: Vai identitātes apzināšanās mūsdienu kosmopolītismā ir būtiska? Vai identificēšanās paplašina vai sašaurina mūsu redzesloku? Vai tā palīdz augt vai ierobežo? Nometne piedāvā vietu ideju un pieredzes apmaiņai, kur iepazīties, bagātināties, mācīties un veidot nākotnes sadarbību. Programm veido trīs meistarklases, kas veltītas kolektīvi radītam teātrim, kustībai, vizuālajai mākslai un sociālajam taisnīgumam.

Kolektīvi radītais teātris (Devising theatre / Collective Creation), vadītāji – čehu neatkarīgā teātra, dejas, mediju un site specific projektu dramaturģe Sodja Lotkere (Sodja Lotker) un poļu režisors un mākslinieks Voiteks Zemiļskis (Wojtek Ziemilski).

Vizuālā māksla / Sociālais taisnīgums (Visual Art / Social Justice), vadītāji – Joanna Rajkovska (Joanna Rajkowska) un Žans-Mišels Brujērs (Jean-Michel Bruyère) – mākslinieki, kas pazīstami ar darbību sabiedriskajā telpā, skarot sociāli aktuālas tēmas.

Kustība / Movement, vadītāji poļu horeogrāfe un izpildītāja Marta Zjuleka (Marta Ziółek) un zimbabviešu izcelsmes horeogrāfe Nora Čipaumire (Nora Chipaumire) no Ņujorkas.

Nometnes gaitā dalībnieki darbosies praktiski un teorētiski, iepazīstot pilsētu, diskutējot, veicot izpēti un mācoties vienam no otra. Paralēli meistarklasēm, dalībnieki aicināti noskatīties vairākas izrādes (“Imaginary Europe” by Anna Smolar , “#PUNK” by Nora Chipaumire, “Make yourself” by Marta Ziółek), piedalīties lekcijās, ekskursijās un citās aktivitātēs.

Dalības maksa – 300 eiro.
Dalībniekiem jāsedz arī ceļa un uzturēšanās izdevumi, taču uz tiem iespējams pretendēt, piesakoties vienai no 10 stipendijām, ko piešķir rīkotāji. Tādā gadījumā to jāmin pieteikumā līdz ar īsu situācijas raksturojumu.
Pieteikties ceļa un uzturēšanās atbalstam var arī mobilitātes atbalsta konkursā i-Portunus un Valsts Kultūrkapitāla fonda Radošo braucienu programmā.

Pieteikšanās nometnei no 5. līdz 21. aprīlim, aizpildot pieteikuma anketu , pievienojot tai radošo biografiju (līdz 500 vārdiem) un saiti uz tiešsaistes portfolio, mājaslapu vai tml. Rezultāti tiks paziņoti 30. aprīlī.

Vairāk informācijas par meistarklasēm un pieteikšanos dalībai šeit.Atpakaļ