Pieteikšanās Starptautiskai skatuves mākslu konferencei “Mind The Gap” Viļņā25. un 26. septembrī Viļņā notiks Baltijas drāmas foruma starptautiskā konference “Mind The Gap”, ko rīko Starptautiskais teātra festivāls Sirenos, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmija un Lietuvas Skatuves mākslas kritiķu asociācija.
Konferences mērķis ir pievērst uzmanību tam, kas šobrīd notiek Baltijas valstu teātrī, kur līdzaspastāv un darbojas dažādu paaudžu mākslinieki – tie, kuru pasaules uzskatus būtiski ir ietekmējis padomju laiks, un jaunie, kuriem nav šīs traumatiskās pieredzes un kuriem ir krasi atšķirīga kultūras izpratne. Konferences intereses centrā ir šo dažādo paaudžu centieni komunicēt, neskatoties uz laiku, kultūras un džives pieredzēm, kas viņu šķir.

Konferences rīkotāji vēlas pētīt, kā dažādās mākslinieku, kritiķu, teorētiķu un producentu paaudzes Baltijas valstīs darbojas kopā vai viens pret otru. Kā jaunās teātra profesionāļu paaudzes ienākšana maina estētiku, profesionālo ētiku un veidu, kā sarunājamies par skatuves mākslu? Vai produktīvāka ir paaudžu savstarpējā sadarbība vai cīņa? Varbūt paaudžu atšķirības nemaz neeksistē – pastāv tikai dažādas gaumes?

Konferencē ir aicināti piedalīties skatuves mākslas profesionāļi – mākslinieki, kritiķi, teorētiķi un producenti no Baltijas valstīm.
Referātu pieteikumi jāsūta uz epasta adresi kristina.steib@gmail.com līdz 5. augustam.
Pieteikumā jāiekļauj autora vārds, tēma un tās īss izklāsts (ne vairāk par 300 vārdiem), autora biogrāfija un kontaktinformācija (epasta adrese, telefona numurs).
Konference notiks angļu valodā. Izvēlētie referāti tiks publicēti izdevumos “Teatro žurnalas” un “Ars et praxis”.
Rīkotāji konferences dalībniekiem nodrošina naktsmītni Viļņā (4 naktis), ēdināšanu un ieejas biļetes uz Lietuvas teātra skati. Ceļa izdevumi ir jāsedz dalībniekiem pašiem.

Sīkāka informācija sazinoties ar konferences koordinatori Kristinu Steiblīti: kristina.steib@gmail.comAtpakaļ