Noktirnei pirmizrāde Londonas starptautiskajā teātra festivālā



Izrāde “Noktirne” izmaina pierasto skatiena fokusu un kustību trajektoriju, ievedot skatītāju pilsētas un tās uztveres nepieradinātajā daļā. Tā ir vides izrāde, kas sākas pēc saulrieta, turpinās līdz pusnaktij, lai ļautu tumsai kļūt par nakts dziesmas fonu, kurā spēcīgi ieskanās dabas balsis. Reizē izrāde un fizisks ceļojums “Noktirne” ir teātra piedzīvojums, kas aizved līdz robežai, kur sastopas cilvēka radītais ar dabīgo, uzdodot jautājumu par cilvēka un dabas līdzās pastāvēšanas nosacījumiem.

Pirmizrāde Londonas Starptautiskajā teātra festivālā LIFT 27.-29. jūnijā: https://www.liftfestival.com/events/nocturne

Izrādes autori ir teātra mākslinieki Krista Burāne (Latvija) un Endijs Fīlds (Lielbritānija), scenogrāfe Ieva Kauliņa (Latvija) un horeogrāfs Ēriks Ēriksons (Zviedrija).

Krista Burāne strādā teātrī, kino, fotogrāfijā. Viņas radošās prakses centrā ir interese par dzīvi un humānismu, sadarbības potenciālu, telpas un laika nogriežņa radīšana cieņpilnai sarunai. Krista Burāne vairākkārt ir pievērsusies dokumentālajam teātrim: 2014. gadā viņa veidoja Rīgas – Eiropas Kultūras galvaspilsētas atklāšanas programmas lielformāta iestudējumu Rīgas Centrāltirgus Gaļas paviljonā, 2015. gadā festivālā “Homo Novus” tapa izrāde “Lasītava”, kurā savu jaunībā rakstīto dienasgrāmatu sarunā “aci pret aci” ar skatītāju lasīja vairāk nekā 50 cilvēku, izrāde “Robežas” (2016) notika Purvciema iedzīvotāju dzīvokļos, bet “Cietoksnis”(2017 festivālā Homo Novus) – Daugavgrīvas cietoksnī, iesaistot apkaimes iedzīvotājus kā stāstniekus. 2017. gadā Kristas veidotā dokumentālā filma “Pasaka par tukšo telpu” saņēma trīs Lielā Kristapa balvas.
Endijs Fīlds (Andy Field)  ir britu mākslinieks, rakstnieks un kurators, kurš veido interaktīvas nestandarta izrādes, aicinot pētīt mūsu attiecības ar vietu un cilvēkiem un palūkoties uz ikdienas rutīnu no dīvainas, dezorientējošas perspektīvas. Fīlds ir viens no kolektīva Forest Fringe dibinātājiem. Mākslinieka darbi ir izrādīti Londonā, Ņujorkā, Lisabonā, Melburnā, Seulā, Honkongā, Kairā un pērn Rīgā festivāla Homo Novus programmā.
Ieva Kauliņa kā scenogrāfe un kostīmu māksliniece strādā teātrī, operā un kino, regulāri piedaloties neatkarīgos teātra projektos. Sadarbojusies ar režisoriem Valteru Sīli, Andreju Žagaru, Aiku Karapetjanu, horeogrāfi Kristīni Brīniņu un citiem.
Ēriks Ēriksons (Erik Eriksson) ir  zviedru dejotājs un horeogrāfs, kura interese par kustību radās nodarbojoties ar breiku un cirku. Apguvis laikmetīgo deju P.A.R.T.S. skolā Briselē, Ēriks turpina strādāt Eiropā kā dejotājs, kā arī pasniedzējs Dejas augstskolā Kopenhāgenā. Ērika pirmais skatuves darbs “Vērpete”, kas tapa kopā ar latviešu horeogrāfu Krišjāni Santu, 2015./2016. gadā saņēma Spēlmaņu nakts balvu.

“Noktirne” ir starptautisks sadarbības projekts, kas tiks izrādīts trīs dažādās Eiropas pilsētās – Londonā, Rīgā un Reikjavīkā, pielāgojot to vietējai pilsētas ainavai un specifikai. Pirmizrāde Rīgā gaidāma 7.-9. septembrī Starptautiskā jaunā teātra festivāla Homo Novus programmā.

Projekts ir teātra festivālu platformas Urban Heat iniciatīva un notiek ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.

 

 



Atpakaļ