Iznāk speciālizdevums “Specifically Latvian vol. 6”Vienlaikus ar “Skates akadēmijas” norisi iznāca tai speciāli veidotās avīzes formāta speciālizdevums angļu valodā “Specifically Latvian vol. 6”, kas atspoguļo pēdējo gadu Latvijas skatuves mākslas aktualitātes un padziļināti iepazīstina ar Latvijas teātra un dejas māksliniekiem, oriģināldramaturģiju, aktuālajiem teātra procesiem un mākslinieciskajām tendencēm.

Lejuplādē speciālizlaidumu “Specifically Latvian vol. 6” angļu valodā šeit – “Specifically Latvian vol. 6”

Speciālizlaidumā lasiet Zanes Kreicbergas pārskatu par pagājušā gada norisēm Latvijas teātrī, intervijas ar teātra režisoriem – Valteru Sīli (LV) un Lukašu Tvarkovski (PL), kā arī māksliniekiem Jāni Balodi (LV) un Noelu Kano (AR), IevaKrish (LV/LT). Tāpat lasiet arī Laumas Mellēnas-Bartkevičas pārdomas, un atsauksmes no dažādu starptautisko projektu dalībniekiem – Marikas Čerņavskas pieredzi “Samovar Circles” projektā, Mārjas Kalmres (EST) un Rūdolfa Gediņa atsauksmi par dalību “Baltic Take Over” asamblejās, kā arī projekta “The Shake Down/Apvērsums” jauno kuratoru progresu, veidojot projekta noslēdzošo festivāla programmu Norvēģijā, Tronheimā. Izdevumā lasiet arī sarunu ar Latvijas Jaunā teātra institūta radošo direktori Beku Bergeri.

No 2. līdz 5. novembrim, 2022, norisinājās Latvijas Izrāžu skates akadēmija (“Skates akadēmija”), kurā piesaistot pieredzējušus skatuves mākslas kuratorus un producentus no vairākām Eiropas valstīm, tās dalībnieki tika iepazīstināti ar nozīmīgākajiem starptautiskajiem skatuves mākslas tīkliem, projektiem, starptautiskās teātra vides tendencēm, kā arī tika sniegtas iemaņas efektīvai skatuves mākslas darba prezentēšanai, prioritāšu noteikšanai un sadarbības partneru meklēšanai. “Skates akadēmijā” piedalījās 13 dalībnieki, pārstāvot Latvijas valsts un neatkarīgos teātrus, kā arī vairāki neatkarīgie skatuves mākslas pārstāvji.

“Skates akadēmiju” vadīja pieredzējuši mentori no vairākām Eiropas valstīm – Laia Montoija (aģentūras TINA AGENCY izplatīšanas aģente un producente, Spānija/Vācija), Romāns Pavlovskis (teātra TR Warszawa programmas direktors, Polija), Jūlija Asperska (Tanzmesse NRW kuratore, Polija) un Beka Bergere (biedrības “Latvijas Jaunā teātra institūts” radošā direktore un dramaturģe, Latvija).

Vairāk par “Skates akadēmiju” iespējams uzzināt: “Skates akadēmija”

“Skates akadēmiju” un tās speciālizlaidumu “Specifically Latvian vol. 6” finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.Atpakaļ