EMERGENCE rezidences Nikozijā un Londonā



Viens no starptautiskās scenogrāfijas prakses un izpētes platformas EMERGENCE galvenajiem uzdevumiem ir scenogrāfijas studentu un jauno profesionāļu mobilitāte un pieredzes apmaiņa, kas šopavasar tiek piedāvāta divās programmās Kiprā un Lielbritānijā. Abās piedalās arī Latvijas Mākslas akadēmijas scenogrāfijas studenti.

No 31. marta līdz 13. aprīlim Kipras galvaspilsētā Nikozijā notiek otrā studentu izpētes un jaunrades laboratorija izglītības programmā “Mūsu nepanesamais kultūras mantojums”, ko īsteno Norvēģijas Teātra akadēmija, Latvijas Jaunā teātra institūts un Kipras Teātra centrs. Pirmā darbnīca notika Hojas salā Norvēģijā pagājušā gada septembrī, bet noslēguma tikšanās notiks Rīgā 2020. gada pavasarī. Kiprā kopā ar kolēģiem no Norvēģijas un Kipras strādā LMA scenogrāfijas studenti Anna Eglīte, Paula Kalniņa, Rēzija Adītāja, Kristīna Rezviha un Toms Jansons. Viņi pēta grieķu un turku sadalītās salas sarežģīto 20. gadsimta vēsturi un ieilgušo konfliktu, lai darbnīcas noslēgumā veidotu mākslas darbus Nikozijas vecpilsētas centrālajā laukumā Agorā.

No 28. aprīļa līdz 3. maijam Londonā Viktorijas un Alberta muzeja Performances festivāla laikā starptautiska scenogrāfijas studentu grupa no Norvēģijas Teātra akadēmijas, Latvijas Mākslas akadēmijas, Kipras un Londonas Mākslas universitātes Centrālās Sanmārtina koledžas strādās ar muzeja kolekciju, arhīviem un starptautiski pazīstamo scenogrāfi Sofiju Džampu (Sophie Jump), lai noslēgumā radītu telpiskas performatīvas instalācijas Viktorijas un Alberta muzejā. Darbu atklāšana 3. maijā 18.00. No Latvijas darbnīcā piedalās jaunās scenogrāfes Māra Broka, Līga Zepa un Paula Zariņa. Informācija šeit.

Platformas EMERGENCE aktivitātes Latvijā un latviešu mākslinieku dalību radošajās darbnīcās atbalsta ES programma “Radošā Eiropa”, LR Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Foto no radošās darbnīcas Hojas salā, autore Kristīna Rezviha

 



Atpakaļ