DARBNĪCA

DARBNĪCA
Autori un izpildītāji Ēro Epners, Marts Kangro, Juhans Uflsaks
Radošā producente Marija Aruso
Skaņas dizains: Artjoms Astrovs
Gaismas dizians: Olivers Kulpso
Producents: Kanuti Gildi SAAL

15. februārī 20.00
Ģertrūdes ielas teātrī Ģertrūdes ielā 101a
Angļu valodā
Ilgums: 1h30
Biļetes 10 un 7 eiro (skolēniem, studentiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti) Biļešu paradīzē

Vēl pirms oficiālās “Darbnīcas” pirmizrādes spožākais igauņu vidējās paaudzes mākslinieku trio ieradīsies Latvijā, lai runātu par mācīšanos. Kā iedzīt naglu dēlī? Kā iemācīties runāt? Kā atvērt durvis? Kā izrādīt empātiju? Kā pareizi novilkt zeķes un tikt vaļā no ciešanām, ko izraisa vainas apziņa? Mācīšanās ir kaut kas, kas sākas vēl esot embrijam un turpinās līdz brīdim, kad cilvēka molekulas izšķīst neesamībā. Mēs nepiedzimstam par cilvēkiem; mēs par tiem izmācāmies. Mēs iemācāmies pārvērst mūsu neizskaidrojamo bioloģisko ķermeni cilvēciskā būtnē. Izpaust mīlestību. Pareizi elpot, dodot dzīvību, un saglabāt cieņu, aizejot no šīs pasaules. Trīs pusmūža vīrieši izrādi piesaka ar aicinājumu: nāciet, mēs zinām, kā tas notiek.

Marts Kangro (1974) ir neatkarīgs horeogrāfs, režisors un dejotājs, kura darbu centrā ir jēgas meklējumi cilvēka ķermenī un kustībās un eksistenciālu situāciju radīšana uz skatuves. Kangro ir uzstājies festivālos un teātros visā Eiropā un ir saņēmis virkni profesionālu apbalvojumu gan Igaunijā, gan starptautiskā kontekstā.

Juhans Ulfsaks (1973) ir aktieris un režisors, kura enerģētiskais spēles stils un mākslas principi ir ietekmējuši avangarda, anarhisma, dekadences, sirreālisma un konceptuālisma līnijas attīstību igauņu teātrī. Ilgu laiku bijis aktieris Von Krahl teātrī, šobrīd Ulfsaks strādā arī kā kino aktieris un režisors, iestudējot Mišela Velbeka, Sāras Keinas, Viljama Goldinga, Larsa fon Trīra un citu tekstus.

Ēro Epners (1978) ir “Teātra NO99” dramaturgs kopš 2005. gada, kur piedalījies vairāk nekā 60 iestudējumu veidošanā. Viņš tiek dēvēts arī par “Teātra NO99” smadzenēm. Līdz šim Epners uz skatuves ir kāpis vienreiz kādā Marta Kangro izrādē, bet šis notikums paslīdēja garām nepamanīts. Izrāde “Darbnīca” būs otrais Epnera mēģinājums no aizkulisēm iznākt skatītāju priekšā.Atpakaļ