Vērpetes viesizrādes LatvijāPēc pirmizrādes Starptautiskajā jaunā teātra festivālā Homo Novus un iegūtās 2015./2016. gada sezonas Spēlmaņu nakts balvas, jauno un talantīgo horeogrāfu Krišjāņa Santa un Ērika Ēriksona kopdarbs „Vērpete” dodas viesizrādēs pa Latviju, piedaloties brīnišķīgam mūziķu sastāvam –Mārtiņam Miļevskim (vibrofons) un Rihardam Lībietim (ģitāra):

21. jūlijā 21.00 Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē
30. jūlijā 19.00 Aizputes pils. Tikšanās vieta: autobusa pietura pie pils
13. augustā 19.00 Bebrenē. Tikšanās vieta: Bebrenes vidusskolas sporta laukums
3. septembrī 19.00 Valmiermuižā

Savukārt 25. augustā “Vērpete” viesojas Zviedrijas pilsētā Falunā notiekošajā dejas festivālā “Are You Kid-ing?”

Biļetes:
Rēzeknē – 3 eur. Kombinētā biļete ar  sekojošo jumta terases kino seansu – 7 eur. Nopērkamas GORS biļešu sistēmā vai kasēs pirms izrādes.
Aizputē un Bebrenē – brīvdabas izrādes, bezmaksas ieeja.

Latvieša Krišjāņa Santa un zviedra Ērika Ēriksona kopdarba “Vērpete” pamatā ir tautas melodiju ritmiskās struktūras. Sākot ar vienu kustību un turpinot to attīstīt, mākslinieki virzās no mierpilnas līdz ātruma un emociju pieblīvētai atmosfērai. Kā dabā, kur vērojot stihiju, gandrīz fiziski var sajust tās spēku, šī izrāde iedarbojas ar fascinējošu dinamiku, kas pakļauj ne tikai dejotājus, bet arī skatītājus.

“Viss, kas notiek apkārt, ir neapstādināma inerce. Skan dejotāju elpas, pret betona grīdu basas pēdas un bikšu staras. Es sajūtu sevī pacilātību, kas jaucas ar pastāvīgu satraukumu, tādu, kāds dabiski pārņem, atrodoties vērpetes vidū.” Kristiāna Šuksta, jest.lv

“Kopīgs ritms, rituāls, pievilkšanās un cīņa vienlaikus.” Maija Uzula-Petrovska, kroders.lv

“Skatītājs tiek atstāts komfortablā un saviļņotā stāvoklī.” Elīna Bērtule, journal.dance.lv

Krišjānis Sants apguva deju Latvijas Kultūras Akadēmijā, kam sekoja četru gadu studijas P.A.R.T.S. Savos darbos viņš ir eksperimentējis ar latviešu rakstu un tautas melodiju kodu pārnešanu dejā, sadarbojies ar koklētāju Laimu Jansoni, bet šobrīd studē scenogrāfiju Latvijas Mākslas Akadēmijā un pēta veidus, kā ar performatīvu pieeju mainīt varas attiecības indivīdu starpā.
Ēriks Ēriksons ir zviedru dejotājs un horeogrāfs, kura interese par kustību radās nodarbojoties ar breiku un cirku. Apguvis laikmetīgo deju P.A.R.T.S. skolā, Ēriks turpina strādāt Beļģijā, Zviedrijā un citur pasaulē kā dejotājs un regulāri pasniedz Dānijas dejas augstskolā Kopenhāgenā. Ēriku interesē uztveres kinestētiskie, taktilie un vizuālie aspekti un cilvēka spēja izmainot uztveri, mainīt savu attieksmi pret situāciju.
Mārtiņš Miļevskis ir perkusionists un komponists, viens no grupas “Astro’n’out” dalībniekiem, kas paralēli darbojas arī citos sastāvos un ir spēlējis kopā ar pūtēju orķestri “Rīga”, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, folka grupu “Auļi” u.c. Kopā ar domu biedriem radījis mūziku filmām “Ručs un Norie” un “Lūgšana māja”.
Rihards Lībietis pieder pie jaunās mūziķu paaudzes, spēlē ģitāru kopš 16 gadu vecuma, veidojis mūziku teātra un dejas izrādēm, ierakstījis albumus un regulāri uztājas ar savu grupu „RL Orchestra”. Šogad laidis klajā koncertalbumu “Rihards Lībietis Orchestra – Live in Concert”.

Viesizrādes rīko Latvijas Jaunā teātra institūts un tās ir daļa no starptautiskā projekta [DNA] programmas.
Atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, ES programma “Radošā Eiropa”, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programma „Kultūra”, Latgales vēstniecība GORS, festivāls Sansusī.

 Atpakaļ