Latviešu režisores Martas Elīnas Martinsones rezidence RumānijāNo 10. jūlija – 7. augustam latviešu teātra un kino jaunā režisore Marta Elīna Martinsone kopā ar māksliniekiem no Portugāles un Rumānijas atrodas rezidencē rumānijas mazpilsētā Slon, kuru organizē platformas “Magic Carpets” partneri Meta Cultural Foundation”.

Marta ir teātra un kino režisore, kura aizraujas ar rakstīšanu. Viņa ir iestudējusi izrādes Dirty Deal teatro un Ģertrūdes ielas teātrī, vairākus gadus darbojusies kā režisora asistente Jaunajā Rīgas teātrī. Martas diplomdarba filma “Viesturs Kairišs iznāk no meža” 2018. gadā saņēma balvu “Lielais Kristaps” kā labākā studentu filma, viņa ir strādājusi pie filmu “Blakus” un “1906” scenārijiem.

Rezidences laikā Marta kopā ar vietējo “Dāku” asociāciju un vietējiem bērniem un jauniešiem mēģinās iemūžināt ikdienišķas ainiņas par senajiem romiešiem, rumāņiem un dākiem, veidojot poētisku īsfilmu par vēstures mitoloģizēšanu un maskulinitāti. Atgriežoties Latvijā, Marta vēlas turpināt strādāt pie šīs idejas un atrast vietējās biedrības, organizācijas, kas mitoloģizē vēstures faktus, pieskaņojot tos savai ideoloģijai.

 

Magic Carpets ir starptautisks projekts dažādu disciplīnu jaunu Eiropas mākslinieku mobilitātes un atpazīstamības veicināšanai, kas nodrošina māksliniekiem iespēju piedalīties radošās rezidencēs, kuru laikā viņi sadarbojas ar vietējām kopienām un māksliniekiem, lai radītu sociāli iekļaujošus un atbildīgus mākslas darbus.

Šī gada maijā un jūnijā LJTI rīkotajā rezidencē rumāņu māksliniece Odeta Katana sadarbībā ar teātra trupu “KVADRIFRONS” veidoja izrādi “Vecmāmiņu valsts”,  bet no 20. augusta līdz 7. septembrim rezidencē Rīgā ieradīsies teātra un dejas mākslinieks Ahilans Ratnamohans, lai kopā ar vietējiem futbola profesioāļiem  un amatieriem strādātu pie izrādes “Klapping”  iestudējuma festivālā Homo Novus.

 

 

 

 

 

 

 Atpakaļ