LiVe: Latvijas izrāžu skates sarunu programma joprojām tiešsaistēNo 2. līdz 5. novembrim digitālajā vidē notika LiVe: Latvijas izrāžu skate, kurā starptautiskai auditorijai tika prezentētas 14 Latvijā radītas izrādes, kā arī paralēli izrāžu programmai notika vairākas sarunas un diskusijas, kuru ieraksti joprojām ir pieejami tiešsaistē.

Reaģējot uz šī brīža globālajiem draudiem sabiedrības veselībai, kā arī ievērojot valsts un veselības institūciju noteiktos ierobežojumus, skates organizatori pieņēma lēmumu pasākumu pilnībā pielāgot norisei digitālajā vidē, izveidojot īpašu digitālo platformu LiVe, kurā joprojām var sekot līdzi skates laikā notikušajām sarunām.

Skates programmu papildināja tiešsaistes sarunu un diskusiju cikls ar starptautisku vieslektoru – Agata Kolača (Agata Kołacz), “TR Warszawa” (Polija), Kriss Nelsons (Kris Nelson), festivāls “LIFT” (Lielbritānija), Lisa Džilardino (Lisa Gilardino), “Samara Editions” (Itālija) – dalību, kā arī tiešsaistes platformā “Zoom” notika individuālas tikšanās ar vietējiem režisoriem, dramaturgiem, skatuves māksliniekiem un producentiem.

Tāpat arī starptautiskā auditorija varēja vērot ātrās prezentācijas – 15 minūšu garas projektu prezentācijas par deviņām izrādēm, kas tapušas pēdējo piecu gadu laikā vai vēl tiek attīstītas. Projektu prezentācijās piedalījās dramaturģe Laura Stāšane, kino un teātra režisore, dramaturģe Krista Burāne, mākslinieku duets IevaKrish, laikmetīgās dejas horeogrāfe Jana Jacuka, biedrība “Sansusī”, LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzeja radošā apvienība “LDM5”, kā arī režisori Valters Sīlis, Kārlis Krūmiņš, Henrijs Arājs un Klāvs Kristaps Košins.

Ar sarunu programmu plašāks interesentu loks var iepazīties arī Latvijas Jaunā teātra institūta Vimeo kontā.

2021. gada izrāžu skati rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Latvijas Teātra darbinieku savienību, Starptautiskās Teātra kritiķu asociācijas (AICT/IACT) Latvijas nodaļu un Latvijas teātriem, teātra kompānijām un individuāliem māksliniekiem. Latvijas izrāžu skati “LiVe” un digitālās platformas tapšanu, kā arī tehnisko nodrošinājumu finansiāli atbalsta LR Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “KultūrElpa”.Atpakaļ