LAT.EST festivāls TallināLatviešu jauno (skatuves) mākslinieku festivāls LAT.EST novembrī Tallinā ir latviešu atbildes vizīte, sekojot igauņu laikmetīgā teātra viesizrādēm Rīgā gada sākumā. Šī savstarpējā apmaiņa un sadarbība ir Latvijas Jaunā teātra institūta un Kanuti Gildi SAAL iniciatīva, kas iekļauta Latvijas un Igaunijas Simtgades programmā.

Latviešu mākslinieki viesosies Tallinā uzreiz pēc Latvijas valsts neatkarības svinībām 20. -25. novembrī. Centrālais notikums LAT.EST festivālā Tallinā tāpat kā tas bija Rīgā, būs latviešu-igauņu kopdarba “Pirmie, kas aiziet” izrādes 20. un 21. novembrī. Šis darbs, kura radīšanā piedalījās astoņi abu valstu mākslinieki – Toms Auniņš, Austra Hauks, Joanna Kalma, Kārlis Krūmiņš, Epa Kubu, Kristīna Normana, Karolīna Poska, Valters Sīlis – pirmizrādi piedzīvoja LATEST programmā Rīgā šī gada februārī.  Izrāde analizē to, kā abu valstu politika ir atspoguļojusies lībiešu dzīvē un ko būt lībietim nozīmē šodien. Galu galā tā uzdod jautājumu: “Vai izzušana tiešām ir traģēdija?”

Līdzās darbam “Pirmie, kas aiziet” LAT.EST festivāla programmā Tallinā ir iekļauta Rūtas Ronjas Pakalnes (Latvija) un Lauras Kvelsteinas (Igaunija) godalgotā dejas izrāde “Connext”, Voldemāra Johansona instalācija “Slāpes”, kā arī mākslinieku Katrīnas Neiburgas, Austras Hauks & Jāņa Sniķera un Emera Varka (Igaunija) video darbu vakars.

Pilna LAT.EST programma Tallinā šeit

LAT.EST Tallinā notiek ar  komitejas “Estonia 100” un Igaunijas Kultūras ministrijas atbalstu.

Foto autore: Epp KubuAtpakaļ