Kolektīvās dramaturģijas darbnīca Rīgā 11.-13. maijā



Darbnīca „Kolektīvās dramaturģijas“, ko vadīs holandiešu dramaturģe Aukje Ferhūga un slovēņu horeogrāfe un pētniece Mala Kline, ir veltīta sadarbības metodēm un dramaturģiskās domāšanas nozīmei izrādes veidošanā.

Šajā darbnīcā dramaturģija tiks skatīta kā radošs process, kas nav tikai viena cilvēka (dramaturga) atbildība, bet ir veids, kā kopīgi virzīt izrādes attīstību. Darbnīcas laikā dalībnieki pētīs kolektīvisma, mākslinieciskās sadarbības un līdzradīšanas (co-creating) procesus, iedvesmojoties no bioloģisku sistēmu kā bišu koloniju, vīrusu un vienšūnas organismu darbības. Šī būs iespēja izmēģināt to, kā šādas atšķirīgas taktikas spēj virzīt radošo domāšanu un ietekmēt rezultātu.

Darbnīca notiks trīs pilnas dienas no 11. līdz 13. maijam deju skolas Dzirnas telpās un sastāvēs no darba studijā, diskusijām un iztēles un sapņu darba. Darbnīcas darba valoda ir angļu.

Darbnīcā piedalās astoņi mākslinieki, kas dalībnieki tika izvēlēti pēc atsūtītajiem pieteikumiem: Kristīne Brīniņa, Eva Krūmiņa, Rūdolfs Gediņš, Alise Putniņa, Paulius Prievelis, Siim Toniste, Marija Šaurova, Tatjana Melehova.

Darbnīcas pasniedzējas:

Aukje Ferhūga (Aukje Verhoog) ir ieguvusi maģistra grādu teātra zinātnē Utrehtas universitātē ar darbu, kas tika nominēts ar savu maģistra darbu saņemot ‘Theaterscriptie prijs’ nomināciju. Aukje ir strādājusi kā dramaturģe ar vairākiem holandiešu un vācu teātra un dejas māksliniekiem un kā kuratore un profesionālās izglītības programmas SPRING Academy veidotāja vienā no Nīderlandes vadošajiem starptautiskā skatuves mākslu festivāliem SPRING. Kopš 2017. gada Aukje ir teātra festivāla Amsterdam Fringe mākslinieciskā vadītāja.

Mala Kline (Mala Kline) ir slovēņu dejotāja, aktrise, horeogrāfe un rakstniece, kas dzīvo Briselē. Viņa ir ieguvusi magistra grādu DasArts teātra skolā Nīderlandē un doktora grādu filzofijā Ļubļanas universitātē. Kā dejotāja Mala ir vairāku gadu garumā sadarbojusies ar kompānijām En-Knapp un Ultima Vez. Šobrīd viņa ir pētniece a.pass izpētes centrā Briselē un Mākslas un filozofijas fakultātē Ģentes universitātē. Mala ir sertificēta Saphire™ iztēles un sapņu darba praktizētāja un pasniedzēja un māca šo Ņujorkas School of Images radīto metodi visā pasaulē.

Informācija: Laura Stašāne, laura@theatre.lv, 67228477

Darbnīcu rīko Latvijas Jaunā teātra institūts. Tā ir daļa no projekta [DNA] altivitātēm Latvijā un notiek ar ES programmas „Radošā Eiropa“ un VKKF atbalstu.



Atpakaļ