Izrāde-instalācija “carry on” Ruckas mākslas rezidenču centrāHaine Avdāls un Jukiko Šinozaki (Norvēģija/Beļģija/Japāna) sadarbībā ar Elīnu Lutci (Latvija)
izrāde-instalācija “carry on”
Piedalās: Haine Avdāls, Agate Bankava, Taisija Frolova, Juika Hašimoto, Elīna Lutce, Alise Putniņa, Krišjānis Sants, Jukiko Šinozaki
Bez teksta

Sestdien 27. februārī
Ieeja jebkurā laikā no 17:00 līdz 18:00. Izrāde katram skatītājam sāksies brīdī, kad viņš ieradīsies.
Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs Piebalgas ielā 19
Ieeja bez maksas

Norvēģis Haine Avdāls un japāniete Jukiko Šinozaki veido izdomas, humora un maģiskas noskaņas pilnas izrādes, kurās apvieno kustības, audiovizuālus elementus un telpas arhitektūras izpēti. “carry on” (turpini) ir darbs, ko viņi ir iestudējuši modernās mākslas muzejā Lēvenē un kultūras centrā Tokijā un februāra beigās kopā ar latviešu horeogrāfi Elīnu Lutci veidos Ruckas muižā Cēsīs. Šajā izrādē-instalācijā objektu, skaņu un mākslinieku pavadījumā apmeklētāji nelielās grupās tiks aicināti doties ceļojumā un izpētīt Ruckas muižu.

Horeogrāfi un dejotāji Haine Avdāls un Jukiko Šinozaki ir mākslinieku duets, kas ar nosaukumu “fieldworks” dzīvo un strādā Briselē. Haine Avdāls ir studējis deju, horeogrāfiju un video Oslo Mākslas akadēmijā un P.A.R.T.S. skolā Briselē. Jukiko Šinozaki sākotnēji apguva klasisko deju Tokijā un vēlāk studēja psiholoģiju un laikmetīgo deju Ņujorkā. Abi satikās pie radikālās amerikāņu horeogrāfes Megas Stjuartes kompānijā “Damaged Goods”kura tolaik no maz zināmas apvienības strauji kļuva par pasaulē atzītu kompāniju. Kopš 2000. gada Haine Avdāls un Jukiko Šinozaki strādā kopā un ir radījuši vairāk nekā 15 darbus. Viņi veido izrādes, instalācijas, video darbus un performatīvas akcijas uz skatuves un arī neparastās vietās – viesnīcā, lielveikalā, birojā, diskrēti un nemanāmi iefiltrējoties ikdienas realitātē. “fieldworks” darbiem raksturīga asprātīga bezvārdu komunikācija, kas ieved skatītāju neparastā un poētiskā pasaulē.
2015. gadā ar izrādi “Tālās balsis”, kas ir darba “carry on” priekštecis, mākslinieki viesojās Starptautiskajā jaunā teātra festivālā Homo Novus.

Elīna Lutce ir latviešu horeogrāfe, kas pēc studijām Latvijas Kultūras akadēmijā, ir vairākkārt strādājusi kopā ar režisoru Elmāru Seņkovu un pēdējā laikā arī ar Viesturu Kairišu pie iestudējumiem “Vīlas. Džanni Skiki” Latvijas Nacionālajā operā un “Uguns un nakts” Latvijas Nacionālajā teātrī. Elīnas jaunākais darbs ir solo izrāde “Korpuss” sadarbībā ar mākslinieci Kristu Dzudzilo.Kā dejotāja Elīna ir piedalījusies LJTI starptautiskajā projektā “Deja iziet pilsētā” un strādājusi ar horeogrāfiem Kūnu Augstainenu, Villju Dorneru un “contact Gonzo”.


Mākslinieku rezidence un izrāde Ruckā ir daļa no projekta “Reģioni.Kultūra.Daba” (nr. EEZLV04/GSKA/2013/04), kas tiek īstenots, izmantojot EUR 54028,50 piešķīrumu no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumenta starpniecību. Projekta kopējās izmaksas ir 70 625,50 EUR, valsts līdzfinansējums 9534,44 EUR, biedrības „Latvijas Jaunā teātra institūts” līdzfinansējums 7062,55 EUR. Projekta mērķis ir Norvēģijas, Islandes un Latvijas mākslinieku un organizāciju sadarbība un mākslinieku rezidenču potenciāla izpēte un attīstība lauku reģionos.

www.eegrants.org

Foto: Eivind SeljesethAtpakaļ